* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
5.5 Puan, 5 Yorum

kış saati hk


yola çıkıyom
metroya biniyom
gidiyom gidiyom
yeryüzüne çıkıyom
karanlık
bi daha metroya biniyom
gidiyom gidiyom
sonra yine yeryüzüne çıkıyom
yine karanlık.

bu durum beni çok üzüyo ama kimsenin umrumda olmuyo.
» voyvoda » 12/3/2016 11:23:00 PM | 771 görüntüleme |
sansasyonnn (12/3/2016 11:55:00 PM)
bende zamanında kim buldu bu yaz-kış saati uygulamasını, nasıl faydası oluyor diye düşünüyordum. varmış adamın bir bildiği gerçekten :D bizim ülkeyi yönetenlerde diğer ülkelerle sidik yarıştırmak için sonucunu düşünmeden türlü işler yapıyor. bizde 9 daki derse yetişmek için sabah ezanıyla yollara düşüyoruz. tabi hazretleri helekopterle, yolları kapatıp özel konvoyla ulaşım sağladığı için unutmuştur istanbulun trafik çilesini.

ufak bir kesimin s**inin keyfine büyük kitleler bildiğin eziyet çekiyor ve biz buna gelişmişlik diyoruz. konuyu baya dağıttım ama a.m.k böyle insanlığın ben.
poççik (12/4/2016 9:30:00 PM)
Ya kankülüs akşam olduğu için karanlık olmasın o? asfdgf

Neyse şaka bi yana, İstanbul için öyle, tabi sadece istanbul için bile kış saat yaz saati filan tasarruf ediliyordur belki ama Ankara için, ya da diğer doğu illeri için öyle değil, burda mesela akşam 5 te hava kararıyor, millet daha mesai bitmeden lambaları yakıyorlar. Bakalım, her seferinde şu kadar kWh enerjiden tasarruf ettik diye açıklanıyordu, şimdi nolcak bakalım, gerçi sanmıyorum bi şey diyeceklerini.

zaten elektrik şu ülkede hep bela anasını satayım. Alacaksın o genel müdürleri tek tek görevden. Eleman sıkıntıları yok, para sıkıntıları yok ama düzgün çalışan da yok. Sürekli bi yerlerde trafo patlıyor, elektrik kesiliyor.
Güneydoğu'da mardinde miydi ne, sadece bir gün içinde yanlış hatılamıyorsam 400 ya da 800 küsür yere mühür vurmuşlardı kaçak diye. Ama o günden sonra bıraktılar, kaçak kullanan gene açtı mühürünü, devam etti.
Şubesine gidip abone olması bile bi dert amk.
n/a (12/5/2016 12:20:00 AM)
Arkadaş kwh tasaruf vs deniliyor da kimin umrunda. Adamlar saat 7 de sabah namazını kılıp işbaşı yapıyor. Önceden tekrar eve gidip bekleyerek saat dolduruyorlardı. Düzen müslüman ülkesine göre işliyor. Cumaları tatilleri var öğlen. Şikayet dahi edemiyorsunuz. İnsani hak diye tanınıyor. Burda yapılması gereken dersi 9dan 10a çekmek. Çünkü 7 de zifiri karanlıkla hacılarla camiye gidenlerle yola çıkıyoruz onlar camiye biz esenlere. İstanbul geneli işe okula gidiş ortalama 2 saat. Araştırma yapmışlar. 8 de çıkalım hava aydınlıkken çok mu zor trafik de rahatken.

Adapte olmaktan başka şans yok çünkü saatleri ileri alınca da akşam daha karanlıkta eve gidiyor olucaz. Buna da kadınları iett'nin istediği durakta bırakması gibi bir yöntem buldular üstelik saatleri ileri almadan. En azından bişeyler yapmaya çalışıyorlar düşünüyorlar isyan da edemiyorsun ne diyeyim.
sansasyonnn (12/5/2016 2:18:00 AM)
iyi hoş diyorsunda %99 u müslüman olan ülkenin % kaçı sabah namazını camide kılıyor? kahvede, iett de namaz kılan zihniyetle aynı kafada mı bizi yönetenler? kılacak olan namazını kılsın hakkıdır lafım yok.

ülke hergün 1 saatlik enerji tasarrufu yapabilecekken israf ediliyor. gerçi ülkenin ekonomisi kimsenin umrunda değil ya bakalım ne kadar daha teğet geçicez :D
poççik (12/5/2016 2:50:00 AM)
Ben ona kWh mi demişim, ayıp etmişim. Siz onu MWh yapın.
Yaklaşık 2.5 milyon milyar az harcanacak imiş, şimdi baktım.

Namaza camiye çıkmak olayıyla ne ilgisi var çözemedim. Amaç mesai saati içinde elektrik kullanmamak ve akşamın karanlığında iş çıkışı trafik kazası riskini azaltmak. He bi de şampiyonlar ligi maçını izler iken maç bitmeden uyuya kalmak afasdasds.
Zaten elektriği dışardan alıyoruz, hemde yunanistan, bulgaristandan, gıçında donu olmayan ülkelerden... karanlık insanın içini sıkıyor ama napalım, Mısır'a kanca atıp hep birlikte asılsak da türkiyeyi azcık güneye mi çekek napak?
Kuzey ülkeleri napsın? Gerçi onların sülaleleri raad anasını seveyim de, neyse.

neydim, yaradim mi gardaş?
YILDIZZ ARAMA