* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
0 Puan, 11 Yorum

Söylenenler doğru mu?


Yapanlar zaten insan değil, insan suretinde canavarlar, bunu zaten biliyoruz da, bunların arkasında yok mu birileri?
Menbiç bombalanacaktı, Nisan sonrasına ertelediler durduk yere. Tam da bizim askerlerimiz kapıyı tutarken. Bütün iti, uğursuzu üstümüze saldı bu herifler.

Ulan bedel ödemeden zafer olmaz, bunu kabullenerek girdik de; yakmak, bunu dünyaya servis etmek!...
Onlar inşaallah Hz. İbrahim'in misafiri olurlar ahirette ama bunu yapanların, yaptıranların cezasını vermezsek arz hiddete gelip bizi sallamaz mı? okyanuslar köpürüp üstümüze dökülmez mi? yıldızlar şişip üstümüze patlamaz mı? Cehennem kabarıp bizi de yakmaz mı?!

O başımıza çuval geçiren herifi naylona sarıp yaksak ciğerimiz soğur mu?

O şeref yoksunu yaratıklar burada da cezalarını bulacaklar ama kimin elinden bulacaklar, görmeyi o kadar çok istiyorum ki...

Aç bir sivri sineğin duasını kabul edip ona rızkını veren Allah, elbette ona inanan bütün kullarının feryatlarını geri çevirmeyecektir ama karşılığını nasıl verecek, bunu görmeyi de nasip etsin bizlere.
» poççik » 12/24/2016 3:36:00 AM | 1688 görüntüleme |
ahuramazda (12/24/2016 5:35:00 PM)
Tanrı bizim yanımızdaysa onların yanındaki kim?
Evet söylenenler doğru, üstüne bir de sadece birkaç askerinin değil Türk milletinin tamamının başına çuval geçirilmiştir.
poççik (12/24/2016 11:32:00 PM)
Diri aslında videoyu izlemeden yazdım, sonra izleme fırsatım oldu. Genelde videoya gerçek diyenler hep aynı zihniyetten.

Bazı musibetlerin umumi şekilde insanların başına gelmesinin sebepleri var. Çünkü insanlar fiilen ya da manen bu zalimlere iştirak ediyorlar, alkış tutuyor, taraftar oluyorlar.

Videoya gerçek diyenler hep 'oh iyi olmuş, görsün akıllansınlar' diyecek insanlar.

O yaptıklarının sinek kanadı kadar değeri olsa, bu dünyada bi içim su bile içemezlerdi. Yaptıklarının cezasını elbet çekecekler, o yüzden çok sıkıntıda değilim. Ama işte yine de zoruma gidiyor çünkü çuval geçirdiler diyenler suçu yanlış kişilerin üstüne atıyor.

Bazı insanlar iyi işler yapıyor diye askerimizin başına çuval geçiriliyorsa, bunun suçluları o iyi işler yapanlar değildir elbette.

Ama neyse herkes yaptığının karşılığını görecek elbet.
poççik (12/24/2016 11:37:00 PM)
Onların yaptıkları zulümler yanlarına kâr kalmayacak ki.
Onları da yaratan Allah, bak işte onlar sayesinde ak g*t, kara g*t ortaya çıkıyor, gizli kalmıyor. Şerrin yaratılmasında bile hayır var.

Ha zulüm gören insanlar da mülafatlarını elbet alacaklar. Bize düşen, bize verilen şerefi, haysiyeti muhafaza etmek. Bunu yapmazsak bizden hesabı sorulur.
Rexona (12/25/2016 3:03:00 AM)
'Genelde videoya gerçek diyenler hep aynı zihniyetten. Videoya gerçek diyenler hep 'oh iyi olmuş, görsün akıllansınlar' diyecek insanlar. ' gibi cümleler kullanarak bu hassas günlerde provokatörlük yapma derdindesin herhalde.Bu ülkenin başına ne geldiyse bu halkı sınıflandırıp ötekileştirmekten geldi bırakın artık şunu okumuş etmiş adamsın. Ülkede ciddi bilgi kirliliği var herkes açıklama bekliyor sen kendin gibi düşünmeyen insanlara iftira atıyorsun
poççik (12/25/2016 9:30:00 AM)
Ben işte videoyu izledikten sonra açıklama beklemedim, tamamen sahte olduğuna kanaat getirdim. Diri açana kadar videoyu göremediğim için, aramaya da elim varmadığı için size sorduk gerçek mi diye, gerçekse de duygularımı yazdım. Meğer tamamen sahteymiş. Tamam bu heriflerin böyle dijital efektli kelle uçurma videoları var, adamları iğneyle hapla mal edip konuşturuyorlar da, bu tamamen sahte.
Ayrıca bu ülkenin kuruluşundan beri zaten ötekileştirme vardı. Şimdi ötekileştirenlerin yaptıklarını söyleyince biz de mi ötekileştirmiş oluyoruz?
ahuramazda (12/25/2016 12:59:00 PM)
Adamlar askerin boynuna köpek gibi tasma takmış, köpek gibi yürütüyor. Çocuğun ağzından yanarken sadece anne sözü çıkabiliyor. Daha önce pek çok kişiyi yakmadı mı bu köpekler, kaç kişinin kafasını kestiler? bizim askerimizi yakmamaları için sebep ne? kendinizi kandırıp duruyorsunuz. bu kadar tepkisiz olmalarının sebebi daha önceki infazlar da dahil daha önceden pek çok kez prova yapmış olmaları. askerler yine bir noktaya kadar prova zannediyorlar, uyuşturucu falan vermiyorlarmış.
bu konuda hükümetin yasaklamalarını, sansürlerini doğru buluyorum, asıl yapmak istedikleri propaganda amaçlarına ulaşmalarını engelliyor. ancak bu demek değil ki kendi yaptıkları pislikleri örtüyor, hepsinin farkındayız ve biriktiriyoruz. bu ordu şimdiye kadar hiçbir düşman tarafından böyle bir duruma düşürülmemişti.
Rexona (12/25/2016 3:02:00 PM)
Video gerçek mi sahte mi bilemem o konuda uzmanlığım yok inşallah sahtedir o askerleri çıkarırlar karşımıza bakın ölmedi üzülmeyin artık diye. Hükümetin en azından bu karmaşayı ortadan kaldırması lazım. Bu çocukların ailesine yazık . Haber bekliyorlar hala çocukları yaşıyor mu yoksa öldü mü diye. Ülkenin kuruluşundan beri ötekileştirme varmış . Hadi var diyelim . Sen bunu ortadan kaldırmak için çaba sarfediyor musun? Bir şey yanlış ama gelenek haline geldiyse düzeltmek için niye uğraşmıyoruz ? Niye ileri adım atmak yerine hep yerimizde sayıyoruz ?
poççik (12/25/2016 10:01:00 PM)
Videonun yalan olduğunu uzunca yazmayacam ama ben de zaten ilk başta bu heriflerin bu işi yapmamaları için bi sebep olmadığından ihtimal vermiştim. Hatta doğruymuş gibi içerlenmiştim. Gene de doğruymuş gibi hala doluyum.
Ahuramazda sen de olsan o konumda, kameranın karşısına geçip hükümeti eleştirmezsin, ruhu daha ölmemiş hiç kimse direnmeden böyle rol yapmaz. Hele o konuma düşüp de sanki başka bi şey bulamamış gibi hükümeti de geçtim devleti eleştirmez.

Yanan bi insan kurşun yiyen kurtlar vadisi figüranları gibi kendini öyle usulca yere bırakmaz.

Askerlerin kayıp olduğu doğru, hala bi haber alınamadığı için insanları rahatlatacak bi açıklama yapılamıyor. Zaten videoda güya yanan askerlerden biri de kayıp olan bir askerin ismini kullanıyor. Fakat ne görev arkadaşları, ne ailesi, ne sivilden tanıdıkları doğruladı, bi şey söylediler. Örgüt özellikle bu ismi kullanıyor, infial uyandırmak için.

Rexona evet dediğin doğru, ötekileştirme vardı. Ben sadece kendi çapımda insanları dışlamamaya gayret edebilirim sadece, herkes bunu yapsa yeter zaten.
poççik (12/25/2016 10:10:00 PM)
Bizim ordumuz süper güç olmaklığımızı kaybettiğimizden beri hiç bu kadar onlar için tehlikeli de olmamıştı. Şimdi abd durduk yere operasyonu erteledi ve daeşin, askerlerimizin tuttuğu el bab'a geçmelerine imkan verdi. Adamlar pyd'yi el bab'dan geçirip akdenize ulaştırma peşinde.
Hiçbir ciddi çatışmaya girmeden ilerleyebildik, çok iyi hazırlanmış bi harekattı fırat kalkanı. Biz koca bi alanı çatışarak temizleyeceğimize fırat boyunca güneye inip, geçtiğimiz hattı koruyup, daeşin ve pydnin geçişlerini engelledik. Bizden sonra gelen öso, muhalifler bölgeye yerleşti, insanlar da evlerine geçtiler.
Ama işte şimdi bi yerde abd bizim planı bozmaya çalışıyor. Daeşin başkent gibi yerleştiği menbiçi bombalamaktan vazgeçti, sırf bize doğru rahat rahat gelebilsinler diye.
Rexona (12/26/2016 12:26:00 PM)
Eğer bahsettiğin kisi sefter taş ise sefter taşın ailesi devlete çocukları hakkinda bilgi talebinde bulundu.Benim anlamadigim nokta su bu askerlerin ikisi uzun zamandir ışidin elinde mi elinde.Eski haberlerde adlari geciyor zaten.Fotograflarla video da uyusuyor.Prodüksiyon ile ugrasacaklarina askerlerimizi yakmis olma ihtimali malesef agir basiyor.Daha önceden de boyle cinayetleri oldu ne yazık ki
poççik (12/26/2016 3:56:00 PM)
bu örgüt zaten videolarını hep yüksek kalitede, efektli, slow motion filan yayınlıyor. onda bile insanları özendirmek hem de korku salmak için uğraşıyor.
o asker zaten öcalan'a seslenip pkk'dan yardım istemişti. röportaj ya gerçek ya yalan ama adamın hdpli olması büyük ihtimal. diğeri de zker değil, zaten ışide geçen bi adam, çevresi de tanıyanları da bunu söylemiş. ben yakma görüntülerinin sahte olduğunu düşünüyorum. Çünkü bunların amacı sadece öldürmek değil, şov yapmak, ilgi çekip korku salmak, kendi adamlarına da çok güçlü olduklarını gösterip moral vermek.
Tabi ki yakmamış olmaları bi şey yapmayı gerektirmez demiyorum, kaçırılan abd askeri olsaydı abdnin ne yapacağını herkes biliyor. ama işte Abd'nin bunları desteklemediği ne belli? Diyorum ya elbet cezalarını bulacaklar da inş bizim elimizden de şöyle bi geçerler. Ne zaman nasıl olacak diye sabırsızlanıyorum.
Ayrıca bu konuda bi şey yapılmadığını da kimse söyleyemez. Her yapılan operasyon da tv'den gazeteden ilan edilmez çünkü.
YILDIZZ ARAMA