* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
5.5 Puan, 4 Yorum

Askerlik tecili hakkıda tecrübeli arkadaşlar


Merhabalar 2015 temmuz ayında ytüden mezun oldum. Tecilim 2017 temmuz ayında bitiyor. Şuana kadar herhangi bir yere yüksek lisans için başvurmadım. Tecilimi sonuna kadar değerlendirmek istedim. Şimdi durum şu ki yüksek lisans kayıtları üniversiteden üniversiteye farklılık gösterebiliyor. Haziran temmuz agustos eylül gibi bir kayıt dönemi dağılımı söz konusu.

Temmuzda tecilimin bittiğini düşünürsek ağustos celbine alamazlar beni diye biliyorum. Bu yüzden kasım celbine sarkacağım. Bu durumdayken yüksek lisansa ağustos veya eylül ayında kayıt olmamın bir mahsuru olur mu ?

Büyük ihtimalle bursaya yerleşeceğim. Askerliği ötelemek için durumları benim gibi ola arkadaşlara tavsiyeleriniz nelerdir.
» oralarda.. » 3/1/2017 10:05:00 PM | 1400 görüntüleme |
poççik (3/1/2017 11:57:00 PM)
askerlik şubesine gidip sor, ya da internet sitesindeki sss'a bak.

ben lise bitince üniversiteye hazırlanıyorum diye tecil ettirdim, "bir kere tecil ettirebiliyorsun, zaten sonra okuduğun için üniversite seni tecil ettiriyor" dediler.
eğer liseden sonra hiç tecil ettirmediysen abey ben yüksek yapacam deyip tecil ettirebilirsin tahminimce.
aeg (3/2/2017 12:04:00 PM)
bu poccik'in okuması yok galiba, adam ne demiş sen ne diyorsun

birader seninle aynı durumdayım, 03/07/2015 mezunuyum, askeriyeden aldığım tecil belgesinde 2017 Eylül gözüküyor, aslında temmuz gözükmesi lazım dediğin gibi. Fakat hemen seni ilk celbe sokamadıkları için Eylül olarak belirtiyor. Eylül'e kadar yüksek lisans bulmamız gerekiyor. Benim tavsiye tek yere bağlı kalma. birden çok yere başvur ve garanti olarak ucuz paralı MBA'lere de başvur. onlar millet askerlikten kaçabilsin diye varlar, her türlü istediğin vakit kayıt yaptırabiliyorsun. ben o şekilde yapmayı düşünüyorum.
poççik (3/3/2017 10:14:00 PM)
aeg ben de işte yüksek lisansa başvuru yapabilir diye tecil ettirebilir belki diye düşündüm
sen de diyorsun ki hemen almıyorlar, eylül celbi geliyor, demek ki zaten yüksek kayıtlarını bekliyorlarmış adamlar.
benim okumam yok, direkt yazmam var.
galantine (3/6/2017 1:41:00 AM)
dövizli yap 1000 avro temiz.
YILDIZZ ARAMA