* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
5 Puan, 2 Yorum

öylesineDİR


hiç böyle ne yapıyorum dediğiniz oldu mu? ama her şeyi bırakıp da bir iki adım geri çekilip, az önceki yerinize bakarak. artık orada olmayan kendinizle göz göze gelip, sen ne yapıyorsun dediğiniz hiç oldu mu?

kapının koluna takılan kemer cebi gibi birden bire yolunuzdan çevrildiniz mi? bazen kendimden o kadar çok uzaklaşıyorum ki. limanda bırakıyorum. uzaklaşıyorum yüzlerce binlerce kilometre uzağa. herkese ve her şeye... deli demeyeceklerini, ya da o soruyu bana sormayacaklarını bilsem bağıra bağıra sorardım kendime 'sen naaaapıyosun ?' diye.

bir şey oluyo. o geride bıraktığını düşündüğün şey geri geliyo. o bütün düşüncelerin, hesaplaşmaların, kavgaların hasretlerin... at kafası ben gitti zannederken arkamdan iş çevirip bütün ekibi toplamış. bütün unutmak istediğim ne varsa çağırmış yatağıma. onlarca insan, yüzlerce küfür ve bir o kadar da kapanmamış defterle beraber yüzüme bakıyor anlamsızca. ne yaptım dercesine.

denizin ortasında aklına geliyor işte insanın. düşünsene. bırak ihtiyaç duymayı, gebersen kimsenin yardımına gelmeyeceği bir yerdesin ve birden bir hayal/anı orada sanki gerçekmiş gibi karşında dikiliyor.

belki bir gün yanımdan geçersin diye dolaştım. ya da ararsın diye bekledim. karşılaşırız diye dilekler tuttum. sonra yoruldum.

çünkü biliyorum. ne kadar uğraşsam da bir şey değişmeyecek. ölüm gibi. her şey aynı yerinde: saçları, parmakları, gözleri, dudakları, gülüşü.... ama işte orada kocaman bir ama var o değil. her şey bir kaç dakika öncesiyle tamamen aynı. fakat artık o bıraktığın şey değil. senin sandığın şey değil.

yok artık o.
» galantine » 3/6/2017 1:41:00 AM | 824 görüntüleme |
joe.p (3/6/2017 12:08:00 PM)
oldu.

uveyadam (3/29/2017 12:25:00 AM)
"Lily" Kars'ın neresindendi galantine :D
YILDIZZ ARAMA