* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
YILDIZZ HABERLER
0 yorum

CAD/CAM/CAE Öğrenmenin Önemi

Günümüz teknolojisinde, hızlı üretim, düşük maliyet, rekabet, estetik ve kalite gibi değerler ile üretim yapılması gerektiğinden, solidworks, catia veya siemens NX gibi yazılımlar olmadan kimse tasarım yapmıyor. Tasarımlar bittikten sonra ise Ansys yazılımında tasarımlar, gerekli olan statik, dinamik yüklere dayanıklı olup olmadığı, Fluent yazılımında da ısı veya akış özelliklerine uygun olup olmadığının analizleri yapılmaktadır. Bu sayede gerekli olan optimum tasarım yakalanmaktadır. 

Artık günümüzde, mühendislik fakültelerinin çokluğu, teknik öğretmenlere mühendislik imkanı verilmesi ve kontejyanların artırılmasıyla beraber, mezun olan öğrenciler ihtiyaç fazlası hale geldi. Ve işe girmelerdede yoğun bir rekabet oluşmaya başladı. Bu durumda şirketlerin insan kaynakları, öğrencilerin mezun olduğu okuluna, diploma notuna, yabancı dil bilgisine sonrasında ise mühendis ise hangi programları bildiğine ve ne düzeyde bildiğine çok önem vermektedir.

Örneğin ford firması ile mülakatta catia ve ansys, mercedes ve arçelik firmasında siemens nx, catia, ansys, fluent, yada orta düzey şirketlerde solidworks ve ansys bilgi düzeyi işe alımlarda kişiyi  bir adım öne geçirir.

Her yıl binlerce mühendis mezun olmasına karşın ben kimsenin işsiz kalacağını düşünmüyorum. Ama pazarlamada, satın alma da yada sıradan bir firmada sıradan bir mühendis olarak çalışmayla, ford, mercedes, arçelik yada ciddi bir şirkette ar-ge de, tasarımcı yada analiz sorumlusu olarak çalışma arasında çok fark var. Hem mesliki tatmin, hem parasal tatmin, hem sürekli kendini geliştirme hemde çıkan bir ürünü ben yaptım demek kadar güzel bir şey olamaz. 

Dolayısıyla artık bu CAD/CAM/CAE programlarının en az bir tanesinin bile bilinmesi her yönden kişiye katkı sağlayacaktır. Bir mühendisin minimum solidworks catia yada siemens nx gibi en az bir tasarım programı, ansys fluent gibi de en az bir analiz programı öğrenmesi artık zorunlu hale geldi. Ve bunların üzerine üçüncü yada dördüncü programı bilmek ise çok avantajlıdır.

Öğrenci iken belki kurs ücretlerini karşılamak biraz zor olabilir, yanlız mezun olduktan sonra kursa vereceğiniz ücreti kat kat amorti edeceğinizi ve sizi iş görüşmelerinde öne çıkartıp üst düzey şirketlere kabul edilme olasılığını arttıracağını  unutmayın. 

Biz Üçüncü Binyıl Olarak, uzman olduğumuz sadece mekanik yazılımlarda, öğrencilerin mezun olduktan sonra neler ile karşılaşacağını bildiğimiz için, daha eğitim aşalamasında araba motoru, uçak motoru, uçak tasarımı, analizi similasyonları gibi ağır uygulamalar yaptırarak sektöre hazır hale getiriyoruz. Diğer eğitim kurumları gibi mimarlık, inşaat, bilgisayar, web gibi bir sürü alana yönelik kurslar vermek yerine sadece makina uçak gemi gibi mekanik bölümlerde okuyan öğrencilere yönelik yazılımlarda uzmanız ve içeriklerimizi her yıl güncelleyerek eğitimlerimizi vermekteyiz. Hocalarımız doktora, yüksek lisans seviyelerinde olup, hem programlarla alakalı hemde sektörel bazda birçok proje deneyimlerine sahip sektördeki en uzman kişilerdir.

8 yıldır YTÜ ve İTÜ öğrencilerinin vazgeçilmez tercihi olmamızın da en büyük sebepleri bunlardır. Ayrıca iş hayatındaki şirketlerin tanıdığı en önemli kurum Üçüncü Binyıl dır. Dolayısıyla sertifikalarımızın geçerliliği ve bilinirliği çok yüksektir. Bazı programlarda ise uluslararası geçerliliği olan da sertifikalar vermekteyiz. 

Öğrenilmesi artık zorunlu hale gelmiş bu yazılımların eğitimlerine sizide bekler, piyasanın aradığı eleman olarak yetişmenize katkı sağlamak isteriz.
ÜÇÜNCÜ BİNYIL EĞİTİM DANIŞMANLIK ve PROJE
Adres: Lati Lokum Sk. Esen Apt. No:4 D:2 Mecidiyeköy İstanbul

Tel: 0212 275 02 32 - 0212 347 11 44
Mail: bilgi@ucuncubinyil.com
Kolay Tarif: Bank Asya'nın Karşısı, Aslı Börek Yanı
Web: http://www.ucuncubinyil.com
» YILDIZZ... | » 8.02.2016 19:02:00 | » 740 görüntüleme | GERİ 

BU HABER HAKKINDA HENÜZ BİR YORUM YAPILMAMIŞ!

YORUM EKLE
YILDIZZ ARAMA