* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ ARŞİV
1 puan

Etyen Mahçupyan: Ermeni oylari AKP ve Baskin Oran'a...

Etyen Mahçupyan: Ermeni oylari AKP ve Baskin Oran'a...


Agos Gazetesi Genel Yayin Yönetmeni Etyen Mahçupyan, siyasi partiler baz alindiginda Türkiye Ermenilerinin yüzde 60 oraninda AKP’ye oy verecegini, Istanbul 2.Bölge’de de sol bagimsiz aday Baskin Oran’i destekleyecegini söyledi.
Etyen Mahçupyan, Tempo Dergisi’ne verdigi mülakatta seçimlerle ilgili degerlendirmelerde bulundu. Türkiye Ermenilerinin her zaman merkez saga oy verdigini belirten Mahçupyan, Ermeni oylarinin yüzde 60 oraninda AKP’ye gidecegini söyledi. Mahçupyan, "Türkiye Ermenileri AKP’ye oy verecek. Bizim yaptigimiz gözlemler, Istanbul 2.Bölge’de büyük çapta sol bagimsiz aday Baskin Oran’a oy verecekler. Ama Baskin faktörünü bir kenara birakirsaniz ve partiler arasi bir mukayese yaparsaniz gözüken, yüzde 60’a yakini AKP’ye oy verecek. Geriye kalan yüzde 40 ise CHP, GP ve DP arasinda bölünüyor" diye konustu.
Ermeni oylarinin AKP’ye gitmesinde önemli faktörlerden birinin Vakif Yasasi ile ilgili yasanan tartismalar olduguna deginen Mahçupyan, "Gayrimüslüm cemaatler için çok kritik olan vakif mallari konusunda AKP, mallarinin iadesi ve yeniden düzenlenmesi, müsadere edilenlerin en azindan tekrar masanin üzerine konmasina çalisirken, CHP ve MHP bunu engellemeye çalistilar" dedi. Mahçupyan, AKP’nin misyonerlik konusunda da benzer bir tutum sergiledigine isaret ederek, "AKP, gayrimüslümlerin hayal ettigi dünyaya daha yakin duruyor" dedi.

(ANKA)

http://www.milliyet.com.tr/2007/07/12/son/sonsiy10.aspDaha önece mutafyanin da bu yönde açiklamalari vardi..Geçenlerde ayrica Sevval SAM da CHP fasist bir parti oldu dedi ve oyunu Baskin Oran'a verecegini söyledigi ...Bu da solcu geçinen fasist CHP'ye kapak olsun... Öyle bir sol parti (yerseniz) düsünün ki yoksul halkin yasadigi bölgelerde hiç yok...Oylar hep AKP'ye kaptirilmis..Sadece Nisantasi gibi zengin semtlerde varlik gösteriyo..O ülkenin azinliklari bile oyunu ona vermiyo (ki normal olan yoksul insanlar ve azinliklar oyunu sol partilere verir..Sosyetikler de fasistlere çogunlukla oy verir..Netekim 2. bölgede Baskin Oran'a verecekler ) gidip AKP ye oy vereceez diyo. Utan CHP öyle bir özelligin varsa..Bi daha da sol ve halk kelimelerini agzina alma..

Baskin Oran da olmasa ne olucak bu solun hali..Solcu olarak üzülmekteyim..Ve solcu arkadaslarin da CHP ye oy vermeyerek tepkilerini göstermelerini beklerim..Oylar Baskin Oran ve Ufuk Uras'aq lütfen..Sözde degil özde solcuysaniz..

Uyari: Bu dire yok AKP vatani satiyo yok ülkeyi bölüyo gibi çockça yorumlar yapmayin...Kabak gibi ortada hersey....Dirin amaci CHP nin solculugunu! ortaya koymak..Konu AKP degil..» pisman | » 7/12/2007 6:02:00 PM

kemalone
(7/12/2007 6:19:00 PM)

etyiyen mahçup olmus
selin_
(7/12/2007 6:53:00 PM)

Baskin'a basin
n/a
(7/12/2007 7:23:00 PM)

pisman edizytu ile bir yakinligin var mi?zaten barzaniden talabaniye abd den ab ye yunanistana kibris rum kesimine kadar herkes akp yi istiyordu birde ermeni patrigi çikti.adamlar parmaklarinda kolay oynatacaklari kimselerin iktidar olmasini istiyor bunu düsünmüyor musun?
n/a
(7/12/2007 7:26:00 PM)

baskin oran sence solcu mu?bence tamamen liberal görüsleri savunan birisi?
pisman
(7/12/2007 7:28:00 PM)

MASON cenkiz...MASONLARla olan yakinligin ne dereceye vardi bilemiyorum..Ne tür görevlerin var onu da bilmiyorum..kaç para burs götüryosun onu da bilmiyorum..(baya bi çok olmali..)
Düsünme konusunda en son yorum yapacak kisi sensin..CHP nin klasik irkçi söylemlerini kendine sakla..
Benim isim var gitmem lazim..
n/a
(7/12/2007 7:39:00 PM)

ne chp si ne masonlugu arkadasim.ben bu güne kadar isim vererek hiçbir partiyi savunmadim.sende millete kendini sosyalisy diye yutturuyorsun ama bence sen tam bir akp lisin.akp karsisindaki partilerin oylarini bölmek için bu tür eylemlerde bulunuyorsun.buna çeliski arakadasim.herhalde bizi kandiriyorsun.
pisman
(7/12/2007 8:08:00 PM)

he he Baskin oran da akpli, sevval sam da, mahçupyan da, mutafyan da, ufuk uras da..Hatta rahmetli Hran Dink beyefendi de..Hepsi hem akpli hem bölücü..Ben de bu sitedeki bir milyondan fazla chpli salagi kandirarak oylarini baskin orana vermisini sagliyorum..Asil amacim bu sekilde chpnin oylarini bölmek ve akpnin tek basina iktidar olmasini saglamak..Zira sitede en az 1-2 milyon insan vardir ya hani o yüzden böyle sinsice bsey planladim..Asil amacim bu..nasi farkettin helal olsun..Tebrik ediyorum..Hiç bisey de kaçmiyo senden....Evet bu siteye herggn takilan o 1-2 hatta 3 milyon insani kandirsam yeter..Büyük bi is yapmis olurum..
Bu ülkeyi kurtarsa kurtarsa chp-mhp ittifaki kurtarir..o yüzden elimizden geleni ardimiza koymuyacagiz..Siz de mevzubahis vatansa gerisi teferruattir diyerek gerekirse terör olucaksiniz..yeniden kuva-i miiliye hareketini baslaticaksiniz bizi kürtlerden ve ermenilerden ve diger azinliklardan kurtaracaksiniz..Ama biz isbirlikçi oldugumuz için onlardan yana oluyoruz..Artik vatani kurtarinca da yeniden istiklal mahkemelerini kurup bizleri de idam ettirrisiniz..

Ayrica Mason oldugunu kendin itiraf etmemismiydin..?? hatta bi yorumunda masonlari kollamamismiydin..simdi neden çevir kazi yanmasin yapiyosun..delikanli gibi söylesene Mason oldugunu tekrar..Hani diyodun locamiz Taksim'de çay içmeye beklerim filan..(Bu arada davetin hala devam ediyosa bu aralar bi ziyaret etmek isterim Taksimdeki Locanizi..)..senin hangi partyiyi destekleyecegin ve hangi cemaatten!! oldugun belli..Bosuna örtbas etmeye çalisma..Vatanseverlik oynamak için kaç para burs aliyon onu söyle..
atakanataoglu
(7/12/2007 8:50:00 PM)

o masonlukla ilgili olan yazinin linkini ver hoca iddia sahibi iddaasini kanitlamakla mükelleftir zira bu çok büyük bir iftira link ver pls
pisman
(7/12/2007 9:21:00 PM)

Aramizda geçen bi diyalogdu o..Hakkimda olan yere yazisti ben de silmistim..(hep silerim yazilan yorumlari..) Zaten merak etme kendisi de inkar etmez..etmemis de..Etsin de görelim...
Ayrica bi de yorumlarindan birinde Akpnin masonlari ve Israili sevmediginden dolayi gericilikle filan suçlamisti..Masonlari masum ve çagdas insanlar olarak göstermeye çalismisti..Tam net olarak ne yazdigini hatirlamiyorum ama masonlari savunuyodu satir arasinda onu hatirliyorum..Zaten bu yüzden ben bu adamdan killanip sordum...Mason musun diye..Ve adma da söyledi..Evet masonum locamiz taksimde diye..hatta çay içmeye de davet etmisti..:) Ben de gelirim dedim..Bi gidelim bakalim..Bunlarin böyle vatanseverlik oynadiklarina bakma..Yillarca ülkeyi kaosa sokarak yönettiler..simdi de iktidarlari elllerinden gidiyo diye ve vaansever çetelerin ne mal olduklarinin ortaya çiktigi gibi bunlarin da ne mal oldugu oratya çikacak tüm foyalari meydana çikacak diey korkuyolar..
Yoksa gerçekte bunlar chpyi de mhp yi de hiç bir partiyi de desteklelemzler..Yerine göre gerekirse fasist olur gerekirse komünizmi savunurlar..Gerekirse de simdi oldugu gibi chp-mhp koalisyonunu desteklerler..vatansever de olurlar pkkya da sahip çikip pkkli ögrencilere burs da verirler..Ama bunlar partiler üstü bi olusumdur..Hiç bir partiye bagli degillerdir..Yarin da chpyi düsman ilan edebilirler..çikarlari neyi gerektirirse..Uzak durun..Kanmayin...
n/a
(7/13/2007 11:14:00 AM)

ya arkadasim dalga mi geçiyorsun?ben onu sana saka için söylemistim.ciddi misin yoksa isine gelmedigi için böyle saçma bir seyi mi öne sürüyorsun?sen sosyalist degil 1 numarali akp lisin bence.sözlerin birbiriyle çelisiyor.