* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ ARŞİV
7.4286 puan

"BEN BOP ESBASKANIYIM-ÜLKEMI PAZARLAMAKLA GÖREVLIYIM" BIR RTE KLASIGI

lütfen sonuna kadar okumadan yorum yapmayiniz...


Alistik ve kanaat getirdik ki, AKP yöneticileri, hemen her konuda ve her
defasinda, maalesef, "dogru olmayani" söylemekteler.

Ne söylüyorsa tersi olmaktadir. Birçok olayda görüldü ki, ya inanmadiklarini ya yapamayacaklarini konusuyorlar veya bilerek böyle davraniyorlar; toplumun hosuna gidecegini düsündükleri her seyi söyleyerek zamani idare etmek yolunu yüksek siyaset etmek zannediyorlar.

Kültürümüzde "adam olmak" diye bir tanim vardir; adam, inandigi yönde düsünen, düsündügünü söyleyen ve söyledigini yapan insandir. Sözüne inanilan ve sözünün geregini yerine getireceginden emin olunan insana adam gibi adam denilir.

"Dün dündür bugün bugündür", bugün yeni seyler söylemek gerekir mantigi ile "kim öle, kim kala" aymazligi ayni kapiya çikar; zamana ve millete saygisizlik ve gelecege karsi sorumsuzluk. Anlasiliyor ki, AKP yöneticileri dünün sorumlusu siyasetçilerden bazilarini kendilerine kilavuz yapmislar. Hocalarinin ve üstatlarinin yolunu takip ediyorlar. Sayin Basbakan'in "bana dünü sormayiniz" ve "gerekirse papaz cübbesi bile giyebilirim" beyanlari dünkü siyasetçilerin siyaset etme üsluplari ile aynen örtüsmektedir.

Iktidar olduklari ilk günden bu yana neyi söyledilerse tam tersini yaptilar.

Basbakan, siyaset sahnesine Imam Hatip'li kimligi ile aykiri bir siyasetçi olarak girdi ve mazlumdan ve magdurdan yana "Kasimpasali" delikanliligi ile Türk halkinin gönlünde kabul gördü; birilerine ve bazi tavirlara karsi "Benim referansim Islamiyet'tir. Minareler süngümüz, kubbeler migferimiz, camiler kislamizdir" diye bir durus sergiledi, oy aldi, iktidar oldu. Bugün bunlarin hatirlatilmasini dahi hakaret kabul etmektedir.

Bugün, Sayin Basbakan Avrupa degerlerine entegre olmak için toplumu
"zihinsel dönüsüme" zorlamaktadir. Artik referansi Islami degerler degil,
"bir medeniyet projesi olarak" Avrupa Birligidir. Simdi, Imam Hatip'li Recep Tayyip Erdogan, Taksim'de cami yapmaktan vazgeçti, apartman altlarina kilise ve Heybeliada'da papaz okulunu açmayi savunmaktadir. Ramazan orucunu bozarak Papa heykelleri önünde Avrupa Anayasasina sadakat yemini yapmaktadir.

Dostlari ve sahitleri Berlusconi'dir, Karamanlis'tir; kan kardes oldular, yakinda din kardesi de olabilirler.

Dün IMF ile olmaz dediler, IMF programlarini sosyallestirecegiz, Türkiye'yi IMF kapilarina mahkum edenlerden hesap soracagiz dediler; bugün IMF'siz olmaz demekteler ve IMF ne derse bir fazlasini yapmaya çalisiyorlar.

Kur'an Kurslari, Imam-Hatipliler, basörtüsü bunlarin tekelinde idi, arka
bahçeleri olarak görüyorlardi. Bugün bu konularda parmaklarini bile oynatmiyorlar; nostaljik bir hatira ve bir "çocukluk hastaligi" olarak görüyorlar. AB'nin istedigi her kanunu aninda çikarirken, bu konularda kanun yapmaya hiç tesebbüs bile etmiyorlar; "bedel ödemeyiz" diye topluma nanik yapiyorlar; malum, dün dündür bugün bugündür meselesi.

Bunlar biliniyordu, neden hatirlatiyoruz; sebep su; Basbakan ve Bakanlari, bu günlerde, AB dayatmalarindan ve AB yöneticilerinin davranislarindan durmadan sikayet etmekteler. Hatta, mesela, Kibris'ta bir çözüm olmazsa 3 Ekim 2005 tarihinde müzakere masasina oturmayacaklarini söylüyorlar, kalemsorlarina gazete köselerinde bu yönde yazi yazdiriyorlar.

Disisleri Bakani Abdullah Gül, "dolayli veya dolaysiz bir tanimayi kabul etmeyiz" dedigi Güney Kibris Rum Yönetimini, Kibris'in tek ve mesru devleti olarak Brüksel'e gitmeden önce kabul etmis olmalarina ragmen bugün farkli seyler söylüyor.

Adalet Bakani, AB Konseyi 17 Aralik Türkiye Kararinda, %10'luk seçim barajinin düsürülmesinin istenilmesini kabul edilemez ve istikrari bozmak niyeti ile suçluyor, AB üyeligi için siyasi istikrari, bunun içinde Baskanlik sistemini öneriyor.

"Oldu bittilere müsaade etmeyecegiz" dedikleri Irak'in kuzeyinde bir "Kürt Siyasi Varligi" ni kabul ettikleri konusu uluslararasi mahfillerde yazilmakta ve konusulmakta; kabul edilen, "Kürt Siyasi Varligi" nin özerk veya federal bir yapi mi yoksa bir devlet mi olacagini hep beraber
ileride görecegiz.

Disisleri Bakani Abdullah Gül, Türkmen sehri Telafer'de ABD kusatmasi kalkmazsa, "Irak'ta ki isbirligimiz biter" demisti. Simdi ögreniyoruz ki, Amerika güçleri, Telafer'de tapu ve nüfus dairelerinde ki Türkmenlere ait tüm kayitlari ortadan kaldirmislar.

Sayin Disisleri Bakani Abdullah Gül, ABD'li meslektasi Armitage'ye, Kuzey Irak'taki PKK silahli güçlerinden sikayet ederken, üç helikopter dolusu ABD'li uzman Kandil Daginda PKK'lilarla toplantilar yapiyor; kurulmasi planlanan Kürt Devleti için mutabakat saglamaya çalisiyorlar.
AKP'li danisman ve dayanismanlari bugünlerde Türkiye'yi "baris kurucusu küresel aktör" olarak tanimliyorlar; aman dikkat(!) savas tohumlari ekiliyor olmasin ve Türkiye'yi ve Türk Milletini, uluslararasi kurtlar sofrasinda meze yapmasinlar. Malum bunlar sürekli olarak yapamayacaklarini konusuyorlar.

AKP iktidari bütünüyle, AB ve ABD tarafindan teslim alinmis durumda,
halk dilinde ölümcül hastalar içim söylenen, artik "ne istiyorsa yiyebilir",
"ne isterse söyleyebilir" muamelesi görmektedir. Türkiye için dün düsünemeyecekleri, en azindan konusamayacaklari her sey, pervasizca yapiliyor. "Bizimkiler" ise nutuk atiyor; bazen övüyorlar, bazen sövüyorlar; ancak, her halükarda Milletin gözünün içine baka baka "dogru olmayani" söylüyorlar. Yalandan kim ölmüs, hayalin bedeli mi var?!

Basbakan'a göre, yarina kim öle kim kala ?

Onu bilemeyiz.

Fakat, AKP'nin anlaminin "Aldatma ve Kandirma" oldugunu Millet çok net ögrendi!


» n/a | » 7/12/2007 7:35:00 PM

n/a
(7/12/2007 7:36:00 PM)

Bir gün önce söylediklerinden iki gün sonra yüz seksen derece tornistan eden bir basbakan var karsimizda. Hayret mi edersiniz, yoksa Türkiye'ye dün söyledigini bugün yadsiyan ve bu davranisini su içer gibi, rahatlikla, hiçbir sikilganlik, utanç duygusu sergilemeyen bir basbakanin yönetiminde olmaktan istirap mi duyarsiniz, insan karar vermekte zorlaniyor.

RTE, ekranlarda bir haftada iki yüz sergiledi. atv'de sinir ötesi operasyon konusuna deginirken... "askerden sinir ötesi operasyon için bir talep gelirse yasal yönden destekleyeceklerini ..." söyledi ve bir tartisma açti.
Anayasa, geçmis uygulamalari bilen birileri RTE'nin etegini çekmis olmali ki; NTV'de tam tersi beyanlarda bulundu.
Öyle beyanlar ki, Genelkurmay Baskani Org. Büyükanit 'in 12 Nisan'da sinir ötesi operasyonun yapilmasi için zorunlu gördügü kosullari yineleyen beyanlar!
Ne dedi Büyükanit: Operasyon yapilmali. Yararli olur mu, evet! Ama daha önce sivil otoritenin karar almasi kosuluyla!
RTE dün askerden talep bekledigini söyledi, bugün ise askerin söylediklerini yineleyerek önce hükümetin karar almasinin altini çizdi.

***
Hayretle izlenen bir baska incisi: Ikide bir K. Irak'tan içimize sizan PKK terörünü önlemek için sinir ötesi operasyon yapacagimizi duyumsatan ve "Artik sabrimiz kalmadi" diye özetlenecek içerikte Kasimpasalilik sergileyen RTE; bu tavrini degistirerek simdi "Sabrimiz tasti tasiyor gibi sözler... bunlarin hepsi söylenir" diyor. Bakmayin o sözlere, kulak asmayin, halki uyutmak için siktigimiz palavradir demeye getiriyor.
Halka, kelle dedigi sehit ailelerine yalan söylemek! Bu iktidarin, RTE'nin siyasal etik anlayisinin temel tasi...

***
NTV'deki söyleside ABD'nin K. Irak politikasinin disina çikamayacagini kanitlayan açiklamalari yer aldi:

(1)- Tek tarafli operasyon yapilamayacagini , ancak ABD ve Irak'la birlikte sinir ötesi harekâta geçebilecegimizi söyledi. ABD'nin tipki kopyasi bir politika: ABD ne diyor: "Tek basina operasyon fayda getirmez!"

(2)- Askerin sinirdaki hazirliklarina karsi gözdagi vermek amaciyla topraklarimiz üzerinde F-16'lari uçuruyor. RTE hükümeti, Genelkurmay önce ABD Elçiligi'ne bilgi verdi, hükümete ancak dört gün sonra bilgi gönderdi diye yalanlara basvurdu. Yunan uçaklarinin benzer eylemlerine ates püsküren -tabii RTE ile Gül 'ün emri geregi- Disisleri, sira ABD'ye geldi mi, F-16'lar olayini hafifleten, neredeyse bir daha yapmayin diye -ikinci sinif bir elçilik yetkilisine- ricaci bir nota verdi.
Bunlar ABD deyince elleri ayaklari kesiliyor; RTE de ayni dogrultuda konusuyor.

Genelkurmay ile görüs ayriligi yokmus, öyle diyor ve durmadan yineliyor: "Operasyon için nihai karari siyasi irade verir!"
Anayasa Mahkemesi'nin 367 kararini yargi için yüz karasi diye niteliyor. Cumhurbaskani Sezer 'in anayasa degisiklik paketini 15 gün incelemesini tarihin yargilayacagini söylüyor.

Oysa tarihin yargilayacagi bir kisi varsa, o da laik Cumhuriyeti, Atatürk ilke ve devrimlerini silmeye çalisan ve yazik ki Türkiye Cumhuriyeti Basbakani olan RTE!'
n/a
(7/12/2007 7:37:00 PM)

Böyle birsey demezzzz.Yok artik bu kadar da yalan uydurulmazz Akp yi engellemek için.Sayin Recep Tayyip Erdogan vatan haini degildir tam tersine bu ülkedeki en milliyetçisindende milliyetçidir.
n/a
(7/12/2007 7:37:00 PM)

cengizkhan sence yüzde kaç kaydiracaksin bu seçimleri?

azimle siçan betonu bile delermis :D
n/a
(7/12/2007 7:41:00 PM)

nasil demez sen rte nin bu sözünü duymadin mi?aç youtube veya ben sana bulayim bu konusmalarini.machiner banane kime oy verirsen ver.ama gör oy verdigin insanlarin neler yaptigini.umarim sonuna kadar okumussundur.
Mettal GAZİ
(7/12/2007 7:43:00 PM)

yav gelmeyin ampulumün üstüne..

o olmasa her yer karanlik olurdu..

senin su yazdiklarinin yarisi atmasyon..

acaba sen o yaziyi okudun mu ..

ya da okurken hiç düsündün mü..
ne kadar doru die..

madrugada
(7/12/2007 7:44:00 PM)

Ya ya isimiz gücümüz yok her gün senin bile okumadigin copy-paste leri okuyacagiz..Disaridan çok can sikici gözüküyorsunuz..Ins. farkindasinizdir..Bu her seyin biz farkindayiz siz kandiriliyorsunuz triplerinden de vazgeçin artik..
Mettal GAZİ
(7/12/2007 7:47:00 PM)

madrugada+ 1 932 000 000
n/a
(7/12/2007 7:47:00 PM)

tabi ki okudum acaba sen okudun mu?
her yeri degil yandaslarinin cebini aydinlatiyor.ogluna 2,5 milyon dolara gemiyi veya üsküdardaki2 adaet villayi nasil aliyor tayyip bey?oglunun sünnetinden gelen altinlar bu kadar degerlendi mi yoksa?


izleyin bop esbaskani tayyibinizin ülkeyi nasil pazarladigini...

http://www.youtube.com/watch?v=feWNvbXrz3s


http://www.youtube.com/watch?v=19ePFuDFBFQ


http://www.youtube.com/watch?v=6oSfiOnFvQo&mode=related&search=
n/a
(7/12/2007 7:51:00 PM)

arkadasim bu kadar rahatsiz oluyorsan hakkimda kismi var orada kullanicinin dirini gösterme sikki var.eger seni sikiyorsam beni engelle.ama yazdiklarim isinize gelmedigi için bu kadar tepki veriyorsunuz.hep ezbere konusuyorsunuz.yazilanlari okumadan yazilanlarin içerigi ile degil bask seylerle tepki gösteriyorsunuz.bu da benim hakliligimi ortaya koyuyor.
ayrica söyleyin hükümetinize basina sansür getirdigi gibi bu siteyede sansür getirsin.böylece muhalif sesleri kesmis olursunuz.sizi gidi sözde demokratlar sizi...
aappoo
(7/12/2007 8:46:00 PM)

yav o deilde sevseniz de sevmesinz de adam bu ülkenin basbakani. simdi bu adama burdan böle "rte" diye alayci bi kisaltma kullaninca ayar mi vermis oluyoruz kendisine . kendisini sevmeyebilirsiniz ama temsil ettigi makam ülkenin 2 numarasi .. ve atamayla degil seçimle gelmistir. bu arada önemli not akpli degilim kesinlikle..
yorgun savaşçı
(7/12/2007 8:57:00 PM)

hiç fark etmez . eger hak ediyorsa daha beterlerinde söyleriz . zaten padisahim çok yasa zihniyetinden çok çekmis bir ülkedir türkiye . artik durum degisti . ama hala bu zihniyette olan insanlar bu gun onlarin söyledigi her seye inaniyorlar .
ben sunu anlamiyorum . dünyanin büyük ekonomistleri bile akp nin ekonomi politikasini , özellestirmelerini yerden yere vururken , aramizdan bazi gençler . söyle oldu , böyle oldu da ekonomimiz düzeldi tarzinda yazilar yazziyorlar . ve bu partiye hala oy vereceklerini söylüyorlar . sadece onlardan ricam , bu özellestirilen fabrikalar zamaninda ne kadar masraf yapilarak kurulmus , ülkeye getitrisi ne olmus , yillarca bunlari hangi simler kaça almak istemis . önce onlara baksinlar . ardindan çesitli yorumlarda bulunsuinlar . yok hala fikri degismiyorsa allah yardimcisi olsun . ne diyelim .