* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ ARŞİV
8.5 puan

www.akpgercegi.com

Çogu sikiliyor siyasetten farkindayim ama bir vatansever olarak bazilarini da uyarmak zorundayim.Bu konuyu açtigim için simdiden özür diliyorum...

bu siteyede bir bakin derim..

ALINTI

Ak Icraatlar…100 AKP Gerçegi…Ak Parti icraatlari…AKP icraatlari…akicraatlar
Kategori5 Yilda AKP |Siyonizme köle olmaya hayir diyen arkadaslarimiz tarafindan hazirlanan güzel bir çalisma… Kiymetli arkadaslarimizin kimler oldugunu bilmesek de kendilerine bu azimlerinden dolayi tesekkür ederiz… akpgercegi.com

Inançli Kesimi Derinden Yaralayan Sözler ve Icraatlar
Not: Buradaki tüm maddeler, dogrulugu arastirilarak hazirlanmis, bu konuda hassas olunmaya çalisilmistir.
Iftiraci konuma düsmekten Allah’a siginiriz.

1. Basbakan Erdogan bir Amerikan gazetesine yazdigi makalede Irak’a savasmaya giden ABD’li askerlere dua etti:
“Irak’ta savasan ABD’li kahraman bay ve bayan askerlere, en az zayiatla ülkelerine mümkün olan en kisa zamanda dönmeleri arzusuyla dua ediyoruz.”
“We further hope and pray that the brave young men and women return home with the lowest possible casualties, and the suffering in Iraq ends as soon as possible.”
By Recep Tayyip Erdogan
The Wall Street Journal
March 31st, 2003

2. Disisleri Bakani Gül “Dünya barisi için, barisi korumak için, son 50 senede dünyada en çok Amerikalilar kendi çocuklarini feda etmislerdir.”dedi. (http://www.milliyet.com/2006/05/16/siyaset/siy03.html)

3. Yirmibes Islam ülkesinin sinirlarini degistirip hepsini Irak gibi yapma projesi olan ABD kaynakli BOP’la ilgili Sayin Gül’ün görüsü: “Büyük Ortadogu Projesi (BOP) Türkiye’nin dis politika ilkelerine uygun. ABD ile hareket ediyoruz. Amacimiz Islam ülkelerine özgürlük ve demokrasi getirmek.” (http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=181295)
Not: Vatandaslarimizin % 72’si BOP’u tehlikeli görüyor.(25.07.2004 – Yeni Safak)

4. Diyanetten Sorumlu Devlet Bakani Mehmet Aydin diyor ki:
“Ben Avrupa’ya gittigimde kiliseye çok giderim, büyük zevk duyuyorum.”
(II. Din Surasi Teblig ve Müzakereleri cilt:2 sayfa:375)

5. Diyanetten sorumlu Devlet Bakani yapilan Sayin Mehmet Aydin, Islam dinini Müslüman olmayanlara teblig etmeye ‘en DINSIZCE hakarettir’ dedi:
“Bazi müslüman kardeslerimiz diyor ki yahu bir firsat düstü, müslümanligi anlatalim hiristiyanlara; Allah belki hidayetini gösterir. (Diyalog çalismalarinda)… isin ucunda bilmem adam kazanmak, üye kazanmak varsa, açikçasi bu bir din mensubuna yapilacak en DINSIZCE bir hakarettir.” (II. Din Surasi Teblig ve Müzakereleri cilt:2 sayfa:322)

6. ABD Savunma Bakan yardimcisi Paul Wolfowitz: “Biz Irak’a müdahale konusunda tereddüt ediyorduk, Tayyip Erdogan bize cesaret vermistir.” (Irak isgalinden üç ay önceki Türkiye ziyareti esnasinda yaptigi açiklamadan.)

7. Erdogan, AJC örgütünden bugüne kadar “cesaret ödülü” alan 10 kisi içinde Yahudi olmayan tek kisi.
Tayyip Erdogan’a “cesaret ödülü” veren “American Jewish Congress” (AJC) adli kurulus, WJC’ye bagli.
Theodore Herzl tarafindan Dünya Musevilerini bir “ulusal yurda” kavusturma amaciyla 19. yüzyil sonunda kurulan “World Jewish Congress” (WJC) Israil devletini kurmakla amacini gerçeklestirmis bir Yahudi teskilatidir.
Daha önce AJC tarafindan 10 kadar kisi ödüle lâyik görülmüstü; bunlar arasinda Israilli veya Musevi olmayan tek kisi Tayyip Erdogan. Listede Israil’in önemli bütün basbakanlari var. Türkiye basbakanina bu ödülün verilmesi de, verildigi mekân da anlamli: HSBC bankasinin New York merkezi… (http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2004/SUBAT/05/tkivanc.html)

8. Bush, Erdogan’a “Sen ne harika bir adamsin” dedi. (You are a great man) Kasim 2004

9. Çeçenler Ruslarin dilinde terörist. Erdogan 3 Kasim seçimi sonrasi AKP genel baskani olarak 170 kisilik heyetle ziyaret ettigi Rusya’da teröre karsi isbirliginden söz etti.

10. Erdogan genel baskan sifatiyla gittigi Çin’de de söyle dedi:
“Tek Çin anlayisini destekliyoruz. Çin’in toprak bütünlügü konusunda Türkiye’nin herhangi bir tereddüdü yok, saygisi vardir. Terörün dini, milleti, irki olamaz.”
(Çin, isgal ettigi Dogu Türkistan’i kendi topragi sayiyor. Özgürlük mücadelesi veren 30 milyon Uygur Türkü kardesimize de terörist diyor. Tayyip Bey’in sözü bu manada nasil degerlendirilecek?)
(Tayyip Erdogan, diline pelesenk oldugu üzere, Pekin’de de “Han, Mançur, Mogol, Dogu Türkistanli, Tibetlisi ile Çin bir büyük mozaiktir. Bu da büyük zenginliktir” demeliydi (!) alinti)

11. Yurtdisi turlari ve ilginç temaslarin ardindan Erdogan, milletvekili oldu. Aradan dört buçuk yil geçmesine ragmen AKP “Acil Eylem Plani”ni bile tatbik edemedi.

12. Kuzey Irak’ta askerlerimizin basina çuval geçirildi. Buna ciddi hiçbir tepki gösterilemedi.

13.Üstelik agir ve ciddi çuval olayi sonrasi “ABD’ye nota verecek misiniz?” sorusuna basbakan söyle veciz(!) bir cevap verdi: “Bu müzik notasi degil. Öyle akliniza her estiginde verilmez. Agirligi ve ciddiyeti vardir.” (http://www.hurriyet.com.tr/agora/article.asp?sid=1&aid=2257)

14. Erdogan’dan enteresan bir açiklama: “Amerika’nin düsündügü Büyük Ortadogu Projesi var ya, Genisletilmis Ortadogu Projesi; Diyarbakir iste bu proje içinde bir yildiz, bir merkez olabilir. Bunu basarmamiz lazim.”
(15 Subat 2004, Kanal D, Teke Tek Programi) 18.02.2004. Hürriyet Gazetesi, sayfa: 20.

15. Sözde Ermeni Soykirimi meselesinde Disisleri bakanligi, yetersiz kaldi. Üstelik Sözde Ermeni soykirim yasasini kabul eden ülkelere yenileri eklendi: Isviçre (2003), Slovakya (2004), Hollanda (2004), Polonya (2005), Litvanya (2005), Arjantin (2006)…

16. 1 Mart Tezkeresi reddedilmesine ragmen, bir genelgeyle, ABD’nin savas araç-gereçleri Türkiye üzerinden nakledildi.

17. Israil’in talebiyle ve onun güvenligi için, kamuoyuna ragmen Lübnan’a asker gönderildi.

18. Basbakan Erdogan, Ispanya Basbakaniyla beraber Medeniyetlerarasi Ittifak(!?) esbaskani oldu.
(Medeniyetler arasi ittifak, Dinlerarasi diyalogun diger bir ismidir.Gösterilen tepkiden dolayi, medeniyetler arasi ittifak ifadesi kullaniliyor.)

19. Basbakan Erdogan, BOP’un da (Büyük Ortadogu Projesi) esbaskani oldu. Ikinci baskan, Bush.

20. Erdogan, Gül ve bakanlarin baskisina ragmen 1 Mart tezkeresine ‘hayir’ diyen milletvekilleri, 22 Temmuz seçiminde aday gösterilmediler.

21. Tezkereye ‘evet’ denmesini isteyen Erdogan “Her zaman ‘hayir’da hayir yoktur. Rahat olun, gelismeler kontrolümüzde” dedi.

22. Erdogan, tezkere geçse de geçmese de ABD’nin harekatta kararli oldugunu belirterek, Türkiye’nin 2003 yili içinde 73 milyar dolar borç ödemesi oldugunu söyledi ve tezkerenin çikmamasi halinde Türkiye’nin ekonomik olarak çok sikintiya girecegini ifade etti.
(Hatta Erdogan’in “Tezkereye hayir diyen, bana hayir demis olur”… “Tezkere geçmezse memur maaslarini ödeyemeyiz” dedigi ifade edildi.)

23. Devlet Bakani Ali Babacan, Milli Savunma Bakani Vecdi Gönül ve Disisleri Bakani Yasar Yakis, tezkerenin yararlarini siraladi: “ABD ile her platformda stratejik ortakligimiz artarak gelisir.”
(Irak’a ve Iraklilara yapilanlar da mi?)

24. AKP önderleri tezkerenin geçmemesi durumunda olacaklari da hatirlattilar:
“Tezkereyi reddetmemiz Müslüman ülkelerden destek bulsa da dünyada etkili bir güce sahip olan Yahudi lobisinin destegini kaybederiz.”

25. Irak savasinda ABD’ye verilen destek, KREDI pazarligina dönüstü.
Bakanlar Kurulu toplantisi sirasinda Basbakanlik’a giden Disisleri Müstesari, ABD Büyükelçisi Pearson’in getirdigi ABD önerilerini hükümetin onayina sundu. (http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=66614)
• Türkiye’nin asgari “6 milyar dolar hibe”, “20 milyar dolari bulan kredi” ve “ticaret destegini” içeren seçenek üzerinde durdugu, bu seçenegin hibe bölümünü artirmak üzere pazarlik ettigi ögrenildi.
• 92 milyar dolarlik bir kayip faturasi gündeme getiren Ankara, 2003′te 25, sonraki dört yilda 15-17 milyar dolar destege ihtiyaç duyulabilecegini belirtti. ABD, Türk ekonomisini ayakta tutma güvencesi verdi.

26. CIA’nin iskence uçaklari hava sahamizi ve hava limanlarimizi kullandi. (www.aksiyon.com.tr)

27. Milli Savunma Bakani Vecdi Gönül açikladi: “Irak savasinda ABD , Incirlik’i kullandi ve buradan 4 bin 990 sorti gerçeklestirdi.” (Vecdi Gönül’ün “Los Angeles World Affairs Council” adli kurulusun düzenledigi konferansta yaptigi “Avrasya’da degisen güvenlik ortami ve Türkiye’nin stratejik önemi” konulu konusmasindan.) AA

28. Erdogan ve Gül, 29 Ekim 2004 tarihinde AB Anayasasi’ni imzaladilar. Nerede? “Bütün Türkler yok edilmeden Hristiyan dünyasi rahat etmeyecek.” diyen Papa Cixtus’un (1585-1590) heykeli altinda, manevi huzurunda…

29. AB müzakere haberi, Kizilay’da gündüz gözüne havai fiseklerle kutlandi.

30. Erdogan “Küresel sorunlarla mücadelede dünyanin ABD’ye ihtiyaci oldugunu; Türkiye ile ABD’nin temel hedeflerinin örtüstügünü” söyledi. (http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2005/HAZIRAN/11/p01.html)

31. AKP milletvekili Ömer Çelik, kadinlari tecavüze ugrayan ve ülkesi isgal edilmis Irakli direnisçilere:
“Katiller sürüsü!” dedi. (21.08.2004 – Vakit)

32. Erdogan’in danismani Cüneyd Zapsu, Amerikalilara Tayip Erdogan hakkinda, “Bu adami kullanin!” dedi.
Iste American Enterprise Institute adli düsünce kurulusundaki konusmanin teyp kaydi:
This man is an honest man. And he has his own beliefs and he is true to his beliefs. Please try to… I’d say “exploit”(sömürmek,istismar etmek, kendi çikarina kullanmak) is a bad word, but kullanmak or use… (Zapsu burada Türkçe kullanmak sözcügünü telaffuz ediyor ve Ingilizce nasil denir anlaminda dinleyicilere bakiyor ve bir Türk dinleyicinin hatirlatmasi üzerine sözlerine devam ediyor) take advantage of this man. Because this person has so much credibility, because of his own beliefs in the Muslim world and he believes in the Western style democracy. I think instead of pushing him down, putting him to the drain, use… Here and in Europe you should take advantage of that. This is my offer… (http://www.milliyet.com.tr/2006/04/12/siyaset/axsiy02.html)

33. En büyük ortaklarindan biri Yunan Kilisesi olan National Bank af Greece(NBG), ülkemizden banka satin aldi. ( Fakat ayni Yunanistan, Ziraat Bankasi’nin Atina’da sube açmasina izin veriyor mu?)

34. Basbakan Erdogan; “etnik, cografi ve dini temele dayali ekonomik birliktelikleri, küresellesme sürecinin reddettigi bir durum oldugu için, dogru bulmadigini” söyledi.Etnik denilen: Orta Asya Türk Devletleri. Cografi denilen: Komsularimiz. Dini denilen: Islam Ülkeleri… (AB ile ABD bize yeter denilmek mi isteniyor?)

35. 4928 No.lu ve 15.07.2003 tarihli Çesitli Kanunlarda Degisiklik Yapilmasina Dair Kanun’da ‘cami’ kelimesi ‘ibadethane’ olarak degistirilerek apartman kiliselerinin önündeki yasal engel kaldirildi.
(25173 sayili Resmi Gazete - Yayin tarihi:19 Temmuz 2003 Cumartesi)

36. Van Akdamar Kilisesi’nin onarimini Basbakan gizlice denetledi. ( Peki ama niçin gizli?..)
Erdogan, Hakkari’den Van’a gelirken beklenmedik bir sekilde Van Gölü üzerindeki Akdamar Adasi’na indi. Görevli bekçinin disinda hiçbir yetkilinin bulunmadigi adaya konan helikopterden inen Erdogan ve beraberindeki bakanlar, Ermeni Kilisesindeki restorasyon çalismalarini inceledi. Hakkari’den havalanan diger 2 helikopter, Van Ferit Melen Havaalani’na inerken protokol üyeleri bir süre Erdogan’in içinde bulundugu diger helikopteri bekledi.
(Yetkililer, Basbakan’in Akdamar Adasi ziyaretiyle ilgili israrli sorulari cevapsiz birakti.) 21.11.2005
• Bu denetlemeden 16 ay sonra (Kur’an Kursu yikimindan 5 gün önce), onarilan kilisenin açilisi gerçeklestirildi.
3 yil süren bu kilise tamiratinin yaklasik 3milyon YTL’ye (3 trilyon lira) mal oldugu belirtildi.

37. “Kur’an Kursu Yikimi” ülke tarihinde bir ilk oldu.
Tarih: 3 Nisan 2007 ( Mevlid kandilinden 3 gün, Akdamar Kilisesi açilisindan 5 gün sonra…)
Yer: Kasimpasa ( Sayin Erdogan’in mahallesi…)
• Yüzlerce polisin hazir bulundugu yikimda cemaate biber gazi sikildi.
• Yikimi Beyoglu Belediyesi ve Istanbul Büyüksehir Belediyesi ekipleri yapti.
• Büyük Piyale Kur’an Kursu, “yürütmeyi durdurma kararina ragmen” yikildi.
(30 günlük yürütmeyi durdurma karari: Istanbul 5. Idare Mahkemesi. Esas No: 2007/647)
• Tüm israrlara ragmen yikim için okullar kapanana kadar (2 ay) beklenmedi.

38. Kur’an Kursu Yikimina söyle gelindi:
• “Piyalepasa Câminin etrafinin açilmasi için Anitlar Kurulu’nun karariyla kursun kaldirilacagi” bildirildi.
• Dernek mensuplari, aylar süren kosturmacayla ilgililerle görüstüler. “Bu kursta 1959’dan beri binlerce talebeye hizmet verildigini, yikimin yanlis olacagini, kendilerine proje ve imkân verilirse, kursu, câminin mîmârî yapisina uygun hale getireceklerini” söyledilerse de kabul ettiremediler.

39. Yikimla ilgili tavirlar gittikçe sertlesti. Önce çözümden bahseden Bakan Mehmet Ali Sahin sonra tavrini degistirdi. Zira parmaklar yukarilari isaret ediyordu. Söyle ki:
• Dernek mensuplari, vakiflarin kendisine bagli oldugu Bakan Mehmet Ali Sahin’le görüstüler. Bakan Bey, derhal Istanbul Vakiflar Bölge Müdürü’yle görüstü. Görüsme bittikten sonra da dernek mensuplarina, “Kur’an kursunun yikiminin yanlis olacagini” söyledi ve “Rahat olun” deyip ugurladi.
• Ancak Bakan Bey, daha sonra Istanbul’a bir geldiginde, “Kur’an kursu binasinin câmiyi kapattigini” söylüyordu.

40. Kur’an Kursunu yikanlar, kursun kaçak oldugunu söyleyerek kamuoyunu yanilttilar. “Dernege baska bir yer gösterdik kabul etmediler ” yalanini söylediler. Iste o yerler (!):
• Sinan Pasa Câmii’nin avlusundaki tamamlanmamis bina.
(Hem burasi hakkinda da yikim karari vardi; hem de yikimdan sonra burayi da vermeyeceklerini söylüyorlardi)
• Kulaksiz’daki Okçular Tekkesi ile Okçular Tekkesi’nin yanindaki top sahasi.
(Bu iki yer daha önce Beyoglu Belediyesi’ne verilmisti. Belediye “Buraya çivi bile çaktirmam” diyordu.)
• Sütlüce’deki Elif Tekkesi (Büyüksehir Belediyesi burayi da kesinlikle vermeyecegini söylüyordu.)

41. Kur’an Kursunu yikanlar KUL HAKKINA ne kadar dikkat ettiklerini göstermis oldular.
Çünkü Kur’an kursunun bulundugu vakif arsasi, dini ilimlerin okutulmasi için vakfedilmisti.
Vakfin dini hükmü sudur : Bir yer, ne sartla vakfedildiyse kiyamete kadar o is için kullanilir.Vakfedenin istedigi sart, Allah’in emri gibidir… Bu vebalin altindan kim kalkabilir?
Yikilan Kur’an kursunun ne için yapildigi hakkinda tarihi kayit: “Piyale Mehmed Pasa; cami, medrese, tekke, sibyan mektebi, türbe, çarsi, hamam ve sebilden kurulu bir külliye yaptirmistir.” (Beyoglu Belediyesi Web Sitesinden)

42. Içisleri Bakanligi’nin emri ile, Papa Jean Paul’ün ölümü dolayisiyla tüm yurtta bayraklar yariya indirildi. Içisleri Bakanligi, 8.4.2005 Cuma günü tüm resmi dairlerde gündogumundan-günbatimina bayraklarin yariya indirilmesini istedi.
Emir örnegi için: (http://www.istanbul.gov.tr/images/docs/emir.doc)
• Papa için Rusya’da bile bayraklar yariya inmedi (!?) (Ortodokslar ya, o yüzden indirmemislerdir…)
• Diyanet Isleri Baskanimiz vefat etse hangi ülke bayragini yariya indirir?
• Türkiye’de Diyanet Isleri Baskani vefat etse AKP bayraklari yariya indirtir mi?
• Laik bir ülkede müslümanlar aleyhine Papa için bu ayirim niçin yapilir?
• Milli sembolümüz olan bayragimizin yalnizca bir dinin ruhani lideri için yariya indirilmesi, o dini kayirma anlami tasimiyor mu?

43. Yeni Papa 16. Benedict’in sevgili Peygamberimiz’i elestiren sözlerine ciddi bir karsilik verilmedi.
• “Muhammed kiliçla din yaymaktan baska ne yapmistir…” sözünün alinti oldugunu söyleyen papaya, hiçbir yetkilimiz “SAYIN PAPA, ÖYLEYSE PEYGAMBERIMIZLE ILGILI SIZIN GÖRÜSÜNÜZ NEDIR?” diyemedi.

44. Önce Papa’yla görüsmeyecegini söyleyen Basbakanimiz, aksine Papa’yi uçagin merdivenlerinde karsiladi.

45. Erdogan, “Yahudi karsitligi utanç verici bir akil hastaliginin tezahürüdür, katliamla sonuçlanan bir sapkinliktir” dedi. (http://www.yenisafak.com.tr/arsiv/2005/HAZIRAN/11/p01.html)
Sorulmaz mi: Islam karsiti papayi düsmanca konusmasinin ardindan uçak merdiveninde karsilamak nedir?

46. Orman Bakani Osman Pepe’nin danismani Tacettin Ural, yazmis oldugu kitaba “Papa Bir Puttur” ismini verdigi için bizzat Bakan tarafindan istifa ettirildi.

47. AKP iktidari, Danimarka’da yayinlanan ÇIRKEF KARIKATÜRLERE gereken tepkiyi gösteremedi.

48. Eyüp Belediyesi’nin Pierre Loti Kahvesinin bulundugu tepeye “Eyüp Sultan Tepesi” adi verilmesi teklifi, Büyüksehir Belediye Meclisi ve Kadir Topbas tarafindan reddedildi. (14.02.2007 – Zaman)

49. Kapaliçarsi’da, Baskan Topbas’in misafiri yabanci belediye baskanlarina ilahi esliginde içki ikram edildi.
Istanbul Büyüksehir Belediye Baskani Kadir Topbas, ev sahipligini yaptigi 4. Dünya Belediye Baskanlari Zirvesi’nde toplantiya istirak eden belediye baskanlarina 14.04.2007’de Kapali Çarsi’da yemek verdi.
Birlikte Yasamak Konseri adi altinda ‘Demedim mi demedim mi? Gönül sana söylemedim mi?’ ‘Allahu Allah’ ve ‘Askin Atesinde Yanalim Dost Dost’ isimli ilahiler söylenirken içkiler de su gibi akti.
Islam ülkelerinden gelen Suudi Arabistan’in Uhud Belediye Baskani, Iran’in Tebriz Belediye Baskani, Sudan, Nijerya, Endonezya gibi ülkelerden gelen belediye baskanlari yemeklerini tamamlamadan Kapali Çarsi’dan ayrildi.

50. Erdogan 2002 seçimi öncesi Of’ta söyle dedi: “Türkiye’de 30’a yakin etnik grup ve 4 hak dine mensup herkesi kucakliyoruz”. (http://www.yenisafak.com/arsiv/2002/temmuz/12/p3.html)
Erdogan birden fazla hak din ifadesini 3. Din Sûrâsi’nda da tekrarladi: “Bütün gerçek din ve inançlar, insanligi hayra, iyilige, güzellige çagirmistir.” (21/9/2007 Vakit)
(Halbuki Kur’an’a göre tek hak din Islamdir. Bütün peygamberler Islam peygamberidir.)
Kur’an’da Hz. Ibrahim için “Allah’i bir taniyan dosdogru bir MÜSLÜMANDI” deniyor. (Âli Imran, 67)
Yine Sûrâ Suresi 13. ayette Ibrahim, Musa ve Isa peygamberlere gönderilenle peygamberimize gönderilen dinin ayni oldugu ifade edilmektedir. Birden fazla hak din oldugu söylense de: “Allah katinda din Islam’dir” (Âli Imran, 19)

51. Antalya’da Dinler Bahçesi açildi. (Aralik 2004)

52. Sanliurfa’ya da “Dinler Parki” açmaya kalktilar. Urfalilarin Dinler Parki’na tepki göstermesi üzerine proje “Halepli Bahçe” adiyla degistirildi.

53. Müslümanlari belirli mahfillere sikayet eden Tayyar Altikulaç’i milletvekili ve TBMM Milli Egitim Komisyonu baskani yaptilar. (Altikulaç’in sikayetlerinin yer aldigi belge: Kenan Evren ve Konsey üyelerine sunulan Diyanet Isleri Baskanligi Brifingi 1981, sayfa:77-80.)

54. Islami cemaatlerden kopan ve onlarla mücadeleye girisen bazi kisiler seçimlerde liste basi yapildi. Hemde seçmen destegi olmamasina ragmen ve kitleleri küstürmek pahasina.
Bunlardan bazilari, aday adayi dahi olmadiklari sehirlere kontenjandan yerlestirildi.
Bu adaylari istemeyenler; telefon, faks, mektup yoluyla tepkilerini AKP genel merkezine iletti; ama nâfile…

55. Camilerden elektrik ve su parasi alinmaya baslandi. ( Oysa kiliseler bu parayi ödemiyor. )
Ilginç olan, önceki hükümetlerin çekindigi bu uygulamaya AKP’nin 2005 yilinda baslamasi.
Dernegi olan camiler, su anda faturalarini ödemeye çalisiyor. Peki kiliseler ibadethane degil mi, niçin ödemez?

56. Yüzlerce talebe yurduna mülkiyetine bakilmasizin el koymak için yasa teklif edildi. Vakif, dernek, hatta sahsa ait binalari isgal anlamina gelen korkunç maddeyi, tepkiler üzerine tasaridan çikarmak zorunda kaldilar.
( Tasari yasalassaydi bu YURTLARI bosaltmayan kisi ve dernekler, mülki idare tarafindan 3 ay içinde tahliye edilecekti.) (www.basbakanlik.gov.tr/docs/kkgm/kanuntasarilari/101-1262.doc) “Diyanet Isleri Baskanligi Kurulus ve Görevleri Hakkinda Kanun ile Bazi Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Degisiklik Yapilmasina Dair Kanun Tasarisi” Madde 35
• Bu yasa teklifini cumhurbaskanligi ile ilgili MAGDURIYET EDEBIYATI’na sebep olan süreçte verdiler.
(Birileri (!) AKP ile ugrasirken, “Bildiri magduru(!) AKP”nin vazifesi dindar kesimle ugrasmak mi olmaliydi?)

57. AKP, gömlegini çikardigi Milli Görüs’ü de terör listesine almisti. ( Tabii ki yanlislikla!)
4 Nisan 2003 Cuma günü hükümet, “Türkiye-Almanya Arasinda Terörizm, Örgütlü Suçlar ve Büyük Önemi Haiz Suçlarla Mücadelede Isbirligi Anlasmasi”ni onaylanmak üzere Meclis’e sevk etti.
11 maddelik bu anlasmada “Milli Görüs Teskilati” terörist örgütler arasinda sayiliyordu.
Almanya Federal Cumhuriyeti (AFC) Içisleri Bakani Dr. Otto Schily’nin 3-4 Mart 2003 tarihindeki Ankara ziyaretinde bu anlasma karsilikli imzalanmisti. (Bir bakanimiz, anlasmayi okumadan imzaladigini söyledi.)Eh, gözden kaçmis…

58. Genelkurmay baskani Özkök “Islam devleti de, Islam ülkesi de degiliz” dedi.
Basbakan yorumladi: “Kendi düsüncelerini söylemis.” (Ama basbakanimiz kendi görüsünü açiklayamadi.)
(Harp Akademileri Komutanligi Yillik Degerlendirme Konusmasi, 20 Nisan 2005, Hilmi Özkök)

59. Erdogan, yeni AKP genel merkezindeki motiflerin Yahudi sembollerine benzedigini kabul etti:
“Ankara Selçuklu medeniyetinin yansimalari oldugu bir ilimiz. Ayrica Osmanli’dan da mimari uslüba bagli kaldik, bunun yaninda cumhuriyet çizgilerini katarak bu hale getirdik. Selçuklu yildizlari, Yahudi yildizlarini da çok andiriyor.”
(http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=248953)

60. AKP’li Belediye Baskani Kadir Topbas: “Ayasofya turizme açilmis, tekrar camiye çevirelim demek gereksiz bir polemik.” dedi. (29 Subat 2004 – Pazar Postasi)

61. Erdogan, Rotaryen toplantisina katilan ilk basbakan oldu.
• Ali Babacan da masonik bir kurulus olan Bilderberg toplantisina katildi.
Vakit Gazetesi, 17.05.2003 (Yorum yok; çünkü orada neler konustugunu bilmiyoruz…)

62. ‘AKP, sulandirilmis Islam projesiyle geldi’ iddiasini hakli gösteren bir olay:
Basbakanin basdanismani Cüneyt Zapsu’nun esi, kadin-erkek ayni safta namaz kildi.
Beyza Zapsu “Cuma’yi ben kildirayim. Türkiye’de bir ilk olsun.” dedi.

63. Türkiye’de ilk defa Siyonizm konferansi yapildi. Theodor Herzl, Milli Kütüphane’de anildi. (7.12.04 – Vakit)

64. AKP’li belediye baskani Kadir Topbas, Hür ve Kabul Edilmis Büyük Masonlar Locasi’nin toplantisina katildi. (14.12.2004 – Vakit)

65. Hür ve Kabul Edilmis Büyük Masonlar Locasi’nin üstadi Asim Akin 22Temmuz’da AKP’yi destekleme emrini masonlara teblig etti. Bu, uluslararasi bir talepti. Iste masonlarin gerekçeleri:
“Sayet AKP’nin önü kesilirse, sicak para ülkeyi terk eder ve ekonomik kriz gündeme gelir.” (http://www.acikistihbarat.com/Haberler.asp?haber=6721)

66. AKP’li Bülent Arinç, Rotaryanlara “Siz veren elsiniz, öpülecek elsiniz” dedi. Rotary rozeti takan Arinç, plaketini 2430. bölge Guvernörü’nün elinden aldi. (18.05.2003 – Vakit)

67. Türkiye Ermenileri Patrigi II. Mesrob, 22 Temmuz seçimlerinde AKP’yi destekleyeceklerini açikladi. (http://www.yenisafak.com.tr/politika/?q=1&c=2&i=48782&Ermeni/Cemaati/se%C3%A7imlerde/Ak/Partiyi/destekleyecek)

68. AKP’li Beyoglu Belediyesi tarafindan hazirlanan “Kültürleri Bulusturan Kent 22” adli kitapta, alkollü içki tesvik ediliyor. (18.02.2004 - Vakit)

69. Umuma açik içkili yerlerin okullara uzakligi 200 metreden 100 metreye indirildi. Turizmi tesvik kapsaminda olan yerlerde ise mesafe sarti aranmayacak. (4.4.2004 – Türkiye)

70. AKP’den bir ilk: Gay ve Lezbiyen Filmleri Festivali’ne onay verildi. (27.09.2004 –Vakit)
“Outistanbul 1. Uluslararasi Istanbul Gay ve Lezbiyen Filmleri Festivali”

71. Aile Sagligi adi altinda bazi okullarda “escinsellik” dersi verildi. Tepki gelince uygulama durduruldu. (16.03.2007 – Zaman)

72. Türkiye’nin ilk escinsel oteli açildi. (31.05.2007 – Posta)

73. AB mevzuatina uygun Türk Gida Kodeksi yayinlandi. “Çig Kirmizi Et ve Hazirlanmis Kirmizi Et Karisimlari Tebligi” Resmi Gazete’de yayinlanarak yürürlüge girdi. (http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/4716801_p.asp)
• Domuz ve yaban domuzu kasaplik hayvanlar arasina alindi.

74. AKP’nin meclisten geçirdigi TCK’nin 230. maddesi: “Aralarinda evlenme olmaksizin dini nikah yapanlar, 6 aya kadar hapisle cezalandirilirlar.” (2004)
• Peki ya nikahsiz yasayanlar? Cezasi yok, çünkü: “Zina suç olmaktan çikarildi.” (2004)
• Igdir valisi açikladi: “Fuhsun suç sayilmamasi ve yayginligi yüzünden namuslu kadinlarimiz neredeyse sokaga çikamaz hale geldi.” (23.11.2005 – Vakit)

75. Basbakan “Çocugum issiz” diyen vatandasi “Senin çocugun da issiz kalsin! Otur, otur! Bana kisisel sorunlarini getirme…” diye azarladi. (AKP Keçiören Ilçe Kongresi) http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=182616
• “Lan…Sus…Hadi anani al git buradan!” diyen basbakanin arkadaslari da benzer üslupla konustular:
Tarim Bakani, çiftçilere hitaben: “Gözünüzü toprak doyursun.”dedi.
Maliye Bakani: “Babalar gibi satarim.”dedi.
AKP Urfa Milletvekili, sel magduru vatandasi söyle azarladi: “Fazla konusma!”

76. Zaman zaman “Savcilar ne güne duruyor?” diye yakinan AKP yönetimi, Semdinli davasi savcisini harcadi. (Adalet Bakani tarafindan HSYK’ya sevk edilen savci Sarikaya, meslekten ihraç edildi.)

77. Erdogan’in talimatiyla 2006 yilinda yargiç ve savcilara %50’ye varan oranlarda zam yapildi. (Asgari ücretliler “AKP çekindigi kurumlara mi zam yapiyor?” diye sormaya basladi.)
• Daha yakinlarda AKP’ye gereken tesekkürü(!) yapan Anayasa Mahkemesi Baskani Tülay Tugcu’yu arayan Bülent Arinç zam müjdesini söyle vermisti: “Tasari hazirlandi. Komisyonlardan hizli sekilde geçirilip, en kisa sürede Genel Kurul’dan geçirilecek.” (http://www.hurriyet.com.tr/gundem/4495113.asp?m=1&gid=69)

78. Basbakan Erdogan, IHL ve meslek liseleri hakkinda “Biz hükümet olarak bu bedeli ödemeye hazir degiliz” dedi.
Birlik Vakfi’nca Istanbul Grand Cevahir Oteli’nde düzenlenen ‘Meseleler ve Çareler’ konulu sempozyum. (http://arsiv.sabah.com.tr/2004/07/04/siy105.html)

79. Din Kültürü kitaplarina Hz.Musa’nin, Hz. Isa’nin ve Sevgili Peygamberimizin resimleri kondu. (2004)

80. Din Kültürü kitaplarinda mezhep sayisi 4’ten 5’e çikarildi.
(Bakiniz: Orta Ögretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Ders Kitabi 11. Sinif, MEB Yayinlari, Istanbul-2006, sayfa 65, Islam Düsüncesinde Ameli-Fikhi Yorumlar)

81. Din Kültürü kitaplarina göre, mezheplere gerek yok.
(2005’ten beri okutulan 8. sinif Din Kültürü Kitaplari, Dinde Anlayis Farkliliklari/Mezhepler bölümü.)
Bazi kitaplarda bu görüs yumusakça (!) ifade edilse de ilkögretim ögrencisinin kafasini karistirmaya yetiyor.

82. Okullara gönderilen genelge ile Kuran-i Kerim’de geçen bazi kelimelerin kullanilmasi yasaklandi: cemaat, cihad, fetva, halife, hicret, imam, imamet, kafir, medrese, mücahid, mümin, münafik, sehadet, sehit, seriat, sirk, tagut, teblig, tekke, tevhid… Basbakanlik, Içisleri Bakanligi’ni sözkonusu genelgeyi göndermekle görevlendirdi. (http://arsiv.sabah.com.tr/2005/01/13/gnd106.html)

83. Sekizinci sinif Din Kültürü kitabinin namaz tarifinde, bayanlar için “basi yari açik” resim kullanildi.
Ayni kitabin 91. sayfasinda cemaatler için : “Bunlar tarikatlar gibi insanlarin din ve vicdan özgürlügünü, ulusal birlik ve beraberligini ortadan kaldiran gruplardir” ifadesi kullanildi.

84. Bazi köylerde ilkögretim 1. sinif ögrencilerine dagitilan okuma-yazma ögreniyorum kitaplarinda 13 ve 15. sayfalarinda haç isareti bulunan, 3 çocugun kilisede aldigi egitimi ve kilise dualarini gösteren fotograflar kullanildi. (MEB-TTKB’nin 12.07.2004 tarih / 115 sayili onayini tasiyan AB destekli bu kitaplar, ücretsiz dagitildi.)

85. 2005’te onaylanan 5. sinif Din Kültürü kitaplarinda “Kelime-i Tevhid, Lailâhe illallah’tir” deniyor. (“Muhammedur-rasûlullah” ifadesine yer verilmiyor.)
(AB projelerini ve ders kitaplarindaki degisimi düsündügümüzde “Muhammedur-rasûlullah” bölümünün yazilmamasi, her seyi anlatiyor. “Muhammedur-rasûlullah” ifadesi; Hz. Muhammed’in Allah’in rasulü oldugunu söyleyen Müslümanlari, Hz.Isa’yi rab ve ogul kabul eden Hiristiyanlardan ayirir. Bunu kaldirmak hangi düsünceden ileri gelir?)

86. Basbakan Yardimcisi ve Devlet Bakani Mehmet Ali Sahin’in basörtüsü sorununa bakisi:
“Basörtüsünü sorun sayanlarin sayisi yüzde bir buçuktur. Halk hangi konularin öncelikle çözülmesini istiyorsa biz hükümet olarak bu sorunlara odaklandik. Bizim gündemimizde halkin sadece yüzde 1,5′inin gündeminde olan bir konu öncelikli olarak yoktur. Olmasi siyaseten de yanlistir.” 24.05.2006 – Milliyet (http://www.milliyet.com.tr/2006/05/24/resim/birincisayfa.jpg)

87. Erdogan, basörtülüleri 3-5 agaca benzetti: “Yani burada bizim bireysel özgürlük anlayislarimiz eger genel özgürlük anlayisinin önüne çikarsa herhalde yanlis yapariz diye düsünüyorum. Geneli kucaklamak durumundayiz. Ormani düsünelim, oradaki birkaç agaci degil. Birkaç agaç üzerinden hareket edersek yanlis yapariz. Nitekim Türkiye’de yapilan kamuoyu arastirmalarinin bu konudaki neticeleri çok açik net ortadadir.” (http://www.akpgercegi.com/category/basortusu/)

88. Urfa’dan Ankara’ya yürüyen basörtü magdurlari Meclis’e girerken ‘terörist’ muâmelesi gördü. Üç kisilik heyet, polis tarafindan ayri bir odaya alinarak üzerlerindeki paradan çoraplarina kadar arandi. (6.1.05–Vakit)

89. MEB’e bagli Yurt-Kur’un basörtülü ve sakalli fotograf veren ögrencilere burs vermeyecegi açiklandi. (09.10.2006 – Vakit)

90. AKP’li Kusadasi Belediyesi, hediyelik esya dükkâni açmak isteyen bayana, basörtülü fotografla basvurdugu için ruhsat vermedi. (http://www.stargundem.com/news/11299.html)

91. Meclis kitabinda dedesinin sarikli fotografini gören AKP milletvekili: “Benim dedem sarik takmazdi; aydin bir insandi” dedi. (01.05.2004 – Vatan) (Sarigi karanlik sembolü görenler, basörtüsü için ne düsünür?)

92. Bülent Arinç: “Basörtü meselesi bizim namus meselemizdir. Bu sorunu çözmek bizim namus borcumuzdur.” demisti. (Kahramanmaras mitingi – 2002)
• Arinç:“Basörtüsü sorunu çözülecektir; ama demokrasi çerçevesinde ve zamani geldiginde.”(28.12.04– Vakit)

93. Basbakana örtü magdurlarindan mektup: Sözünüzü tutun. (23 Nisan 2004 – Vakit)
(Bu mektuba hâlâ cevap verilmedi.)

94. Ögrenci affi getirildi. Yani zamaninda basini açmadigi için okullarini bitiremeyenlere bir firsat (!) tanindi. Peki nasil mezun olacaklardi. Erdogan, sorunu çözdü: “Peruk taksinlar girsinler.” (www.haber7.com/haber.php?haber_id=237241)

95. Abdullah Gül, YÖK’ün kurucu baskani olan ve üniversitelerde basörtüsü yasagini baslatan Ihsan Dogramaci’ya 2007 Meclis Onur Ödülü verilmesini teklif etti. (17.02.2007 – Zaman)
Bülent Arinç da Dogramaci’ya telefon ederek ödülün kendisine verilecegini müjdeledi.
• Cumhurbaskanligi seçimi öncesi Gül’ün teklif ettigi ödül, daha sonra Gül tarafindan takdim edildi. (http://www.sabah.com.tr/2007/05/31/haber,06DCCD2256774F55BD39882429EF5F05.html)

96. Subat 2003’te “Benim bu davayi geri çekmem bütün kadinlara hakaret olur” diyen Hayrunnisa Gül, bir yil sonra AIHM’deki basörtüsü sikayetini geri çekti. (3 Mart 2004 – Vakit)

97. Abdullah Gül, Ahmet Vakur Gökdenizler’i Denizcilik-Havacilik genel müdür yardimciligindan büyükelçilik statüsüne yükselterek Montreal’e daimi temsilci olarak atadi. (30.10.2006 – Vakit) Adi pek çok skandala karisan bu kisiyi hatirlayalim: A.Vakur Gökdenizler, 1999’da Merve Kavakçi’nin ABD vatandasi oldugunu Dallas Göçmen bürosundan ögrenerek yildirim kriptoyla Ankara’ya bildiren kisidir.

98. Basbakan Erdogan: “Basörtüsü konusunda hiçbir yerde, kimseye söz vermedim. Vaat etmediklerimizi, vaat edilmis gibi gösteren, provake edenler var.” dedi. (www.gazetevatan.com/root.vatan?exec=haberdetay&tarih=05.04.2005&Newsid=50529&Categoryid=3)

99. Basörtüsü sorunuyla ilgili vaadi olmadigini açiklayan Basbakan, Fener Rum Patrigi’ne söz verdi: “Bütün sorunlarinizi çözecegiz.” (11.12.2004 – Vakit)

100. Yüz maddeye sigmayan A’dan Z’ye diger gerçekler:
A. Yabancilara toprak satisina izin veren yasa çikarildi. (Dikkat: Ev, daire, bina degil; arazi satiliyor.)
B. Erdogan, çocuk katiline “Sayin” dedi.
C. Disisleri Bakanligi, Ebu Garip cezaevinde iskence gören Türkler ve digerleri için harekete geçmedi.
Ç. Simon Peres “AKP, Türk lokumu” dedi. (http://webarsiv.hurriyet.com.tr/2004/09/02/515570.asp) Demek onlara göre öyle.
D. Devlet bakani Kürsat TÜZMEN bir defile sonrasi F. LOPES isimli kadinla kadeh tokusturup sarap içti (10.02.2077 – Posta) Not: Bakan içki basinda, basi örtülü ögrenciye ögretim yasak.
E. ATO raporuna göre son 4 yilda, yillik ortalama 546.000 dosya, zaman asimindan düstü. (AKP’nin A’sinin resmidir…)
F. Yasaklar devam ediyor:a- Basörtüsü yasagi, b-12 yasindan küçüklere Kuran ögretme yasagi…
G. AB hatirina Mardin-Midyat Bardakçi köyünün camisini kiliseye çevirmeye kalktilar.
G. Kuzey Irak yönetimi AKP’yi zor durumda birakmamak için 22 Temmuz seçimine kadar sessiz durma karari aldi.
(Ilnur Çevik ve bölgede görev yapan gazeteciler bildirdi.)
H. AKP 22 Temmuz seçim beyannamesine Basörtüsü, YÖK ve terörle mücadeleyi almadi.
I. 273 üyeli Israil Dostluk Grubunun 173’ü AKP milletvekiliydi.
I. Bazi AKP milletvekilleri, yolsuzluklara tahammül edemediklerini söyleyerek partilerinden ayrildi.
J. Kibris için “Çözümsüzlük çözüm degildir” diyen basbakan, “toplumsal mutabakat” diye bir sey uydurup basörtüsünü
çözümsüz hale getirdi.
(Basbakanin bizim icadimiz dedigi “Toplumsal mutabakat”, cumhurbaskanligi seçiminde kullanilamadi.)
K. Misyonerlige yasal izin verildi. (AKP’nin gerekçesi Misyonerlik faaliyetlerini denetim altinda tutmakmis…)
L. Bazi müftülüklerde ilk defa orkestra esliginde “Kutlu Dogum” Konserleri(!) düzenlendi.
(Vatandas sordu: Peygamberimiz bu toplantilara katilir miydi?)
M. Ezan sesinin kisilmasi için genelge yayinlandi.
N. Uygun görülen yerlerde Cuma namazinin son 6 rekati kildirilmiyor. Yer yer bu konuda kavgalar oldu.
O. Kuran ögrenimi yasagini TCK’ya koyarak; dedelerin, ninelerin torunlarina Kuran okutmasini yasak saydilar.
Ö. Bir yandan özellestirme yapilirken bir yandan da belediye sirketleriyle yeni KIT’ler olusturuldu!
P. Ülkemizdeki yabanci sirket sayisi 3’e katlandi.
R. Borçlu vatandaslarimizin sayisi 4,4 kat artti.
S. Köylüler, çiftçiler, findik üreticileri… protesto mitingi yapacak derecede magdur edildi.
S. Ülkemizin toplam borcu (iç-dis), dolar bazinda 2 katina çikti.
T. Bankacilik sektörünün % 51’i yabancilarin eline geçti.
U. Resmi açilislar ve devlet törenleri, AKP seçim mitinglerine dönüstürüldü.
Ü. “Kuraklik destek” haberini, seçim meydanindan Disisleri Bakani açikladi.
V. Erdogan, parti mitinglerine basbakanlik uçagi ile gittigi için tepki çekti.
Y. 5 senedir garibanlarin basörtüsü için toplumsal mutabakati bekleyen iktidar mensuplari, sira kendi eslerine (Cumhurbaskanligi seçimine) gelince bunun demokratik hak oldugunu hatirladilar.
Z. Babasi disisleri bakani olmayan kizlar, mezuniyet törenlerine basörtüsü ile katilamadi…» n/a | » 7/12/2007 11:59:00 PM

n/a
(7/13/2007 12:03:00 AM)

yav arkadas birileri ak parti seriat istio dio,geçmis bu geyden lezbiyenden bahsedio....yav bi karar verin....ona göre savunalim...
n/a
(7/13/2007 12:05:00 AM)

akp DINI ISMAR EDEREK INSANIMIZI KANDIRIYOR.ALDATMA VE KANDIRMA P.
slasher//z
(7/13/2007 12:07:00 AM)güzel bi copy paste ornegi olmus

tbr

paylasim için saol!
n/a
(7/13/2007 12:10:00 AM)

bende onu diorum iste...simdi bu parti seriati mi getirecek...escinsselleri mi arttiracak....yani napalim....bi karar verin...dinsiz mi diosunuz,asiri dinci,ona göre savunalim....
DaRkY
(7/13/2007 12:16:00 AM)

Dilin kemigi yok abi ne yapicaksin... Insaallah söylediklerinizde dogruluk payi vardir. Yoksa bu kadar iftiranin altindan kalkmak zor...
tucen
(7/13/2007 12:20:00 AM)

hiç bir seyi getirmeyecek.
avrupa birligi ve bush ne derse onu yapacak.
Bu adamlarin yaptigi seyler kendi akillarindan degil ya.
Istikrar denilen seyin ne oldugu belli: Koç ve aydin doganin huzuru demek.
onlara göre huzur var su anda. halki da buna inandirmaya çabaliyorlar tv ve gazeteleriyle.
Neticede akp kime söz verip ne karsiligi kurulduysa onlari yapmaya devam edecek.
n/a
(7/13/2007 12:21:00 AM)

kardesim inan bana sen ne yazarsan yaz akpye verecgin fikri degismez.chp ye verecegin de artik geç o isler adam verecekse ölür gene verir zaten millet piskopata baglamis amuda atanlari görürsek oyunu sandiga sasirma basardilar biraz da olsa ülkeyi iki kutba bölmeyi helalolsun onlara seçimden sonra koalisyon kuraraken el sikistiklari fotograflara bakip akpnin de chpninde onun da bununda saçma oldugunu anlayacaksiiniz.yildiz geneliitibariyle mühendislik agirliklidir.bir mühendis yaratici ve çok iyi analitik düsünene insandir öle olmalidir.ama siyaset analitik düsünceyi kaldirmaz çünkü kökü matematige dayanmaz 2+2=4 tür bugün yarin 5 öteki gün 3 de olur.ben sizin çildirmalarinizi anliyorum mühendis mantigi sorunu ve yanlisi saptar ona uygun projeler üretip insanliga hizmet eder ama siyasettebu argüman mantiksizdir.siyasettte sorun bittimi siyasetin kendibiter sorun bitmeyecek hemserim biz her birimiz 100.000 euro kisis basi gelir sahibiolsak tek bir maddi problemliolmasa hatta sosyal hayat kültürde ilimde bilimde sporda orda burda rüya devleti kursak siyaset gene devamedecek siyasiler ordadir çünkü sorun çözebildikleri için degilsorun yaratabildikleri için.en zor kosulda dahi mühendismantigi telasa mahal vermez çünkü sorunu belirler mühendis bunun üstünde kafa yorar ve ona elle tutulur projeler sunar ama is çözümsüzse yapacak birsey yoktur der en iyi ihtimali ve en az zararai saglamayi amaçliyacak faaliyetleri uygulatir.ama siyasiler için böle bir sorun yoktur hiçdeolmamistir.herke açtir ekonominin düzelmesi 50 yil köpekler gibi çalisilsa düzeslemeyecek boyutta olsa da siyasetçim çikar bi konusur ki breh breh breh yarin düzeldik.son olaylardan örnek vermek istiyorum findik fiyatlari çok düsükmüs dogrudur çiftçiemegininkarsiligini alamamktadir.çiftçi ekmek itiyor ma ceza veriyolar nasil kalkinacaz.bakin kardeslerim elbette tarim çok önemlidirbunu kimseamakimseinkar denmez ama biride sunu bana sölesin allahina ya biz israilden 1 kilo domates çekirdegine karsilik 1000 ton domates satar ve anca dengeyi kurarsak dünyanin en mükemmel tarimna en verimlitopraklarina sahip olsak ne yazar ama iste bakin benimsiyasetçim bunu demez neden desen ne olacak hemserim çiftçiden oy mu alacan sen sanayi diyon biz domatesçekirdegi üretsek sanayikuruluslarinda bilim ekiplerimizle o çiftçianca orda o da çok az birkismi kapici olur anca ee ne olucak olmadi sen bunu dersen bunlar issizkaliyor ne yapalim bizim üstün zekali siyasiler çözümde hiçzorlanmaz hemen benzin 1 ytl olsun.olsun bence de olsun çiftçininhakkidir ama bu sözler benikandirmiyor be hemserim her zaman derim niyetönemli diye.onlar sölemlerinde serbeset ileride devlet kurumlarinda çalisirsaniz mühendisolarak hangi dalolursa olsun bilinkiilk isiniz bu sisyasilerin pisliklerini temizlemek onlarin üstün zekalarina saygi göstermek ve de eyvallah demek en önemli düsturunuz olacaktir çünkü muhtaçoldugunu kudret televizyonlarda bir tus kadar yakin size hadi eyvalah yildizz 2023 BÜYÜK TÜRKIYE DÜSÜNÜZ SOLMASIN KIME VERIRSENIZ VERIN INANDIGINIZI YAPIN VE HER ZAMAN MUTLU OLSUN ZIRA MÜHENDISKAFASI BAZEN ÜZÜYOR GERÇEKTEN BU KADAR KOLAY OLDUGUNU GÖRÜP ÇÖZÜMÜN B KADAR YAKLASIP HEP ISKA GEÇMEK BINLERCE TÜRK EVLADININ GELECEGININ KARARMASI GERÇEKTEN ÜZÜYOR SÖZÜM NE IKTIDARA NE MUHALFETE NE BARAJ ALTINA SÖZÜM HERKESE INANDIGINIZIN PESINDEN KOSUN HAYAT YOLUNU BULUR........
n/a
(7/13/2007 12:24:00 AM)

Akp nin dinle bir ilgisi yok.CHP den daha solcu dicem ama bu defa solun oyu onlara gider diye korkuyorum...

Iftira oldugunu sanmiyorum.her seyi kaynaklariyla vermisler.

n/a
(7/13/2007 12:55:00 AM)

yasasin akparti......


durmak yok yola devam....
n/a
(7/13/2007 1:06:00 AM)

argentina arkdas güzel yerlere deginmis haklilik payi çok ...
hersey olucagina varir bu saatten sonra zaten
kaktüs
(7/13/2007 8:29:00 AM)

akpçiçegi diye okudum basligi, daha uyanmamisim ben :\|

..
n/a
(7/13/2007 8:32:00 AM)

verilmisti