* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
8.4444 Puan, 1 Yorum

Eflatun


İyi olacak. Her şey iyi olacak.

Somutlaşan, ezen, zehirleyen karanlığın içinde bin bir güçle yakaladığın o kıvılcım harlanmak üzere. Tüm karanlığını tutuşturacak, alev alev yakacak.

Buz kesmiş benliğini alevler saracak. Katman katman olan elbet eriyecek. İşte o an, ateşin tenine değecek. İnleyeceksin. Kimse duymayacak. Kendi karanlığın için yanan yine sen olacaksın. Gözlerinin önünde dans eden ateşten heyulalar kör edecek bu sefer de.

Ah, sen yine nefes alacaksın. Ciğerlerin yanacak, ruhun kavrulacak. İlk nefesini müteakip gelen ağlamalarını duyacaksın. Daha önce de olmadı mı?

Korkma.

Sen değil miydin o kıvılcım için güneşlerini feda eden? İşte karşında. Şimdi sıra ateşi beslemekte. Yakacak neyin var? Kurtuluşun için yakmaya değer neyin var?

Eflatun’un mağarasından çıkacaksın sen. Işık, oradan çıkanlara yavaş yavaş verilir. Sen ise kendi ateşinin içinde kalacaksın.

Gözlerini göğe dikeceksin. Bekleyeceksin. Bekleyeceksin. Yanacaksın ama kül olmayacaksın. Asfara bulanmıştan kaçacaksın, kararacaksın.

Kendi dumanınla boğulacaksın. Kendi ateşinle kör olacaksın. Yanacaksın. Eriyeceksin. Buzlar eriyecek, su olacak, oluk oluk akacak. Çırıl çıplak suyun içinde bulacaksın kendini.

Sonra bir damla akacak gözünden. Süzülecek, tüm vücuduna yayılacak. Ateşin sönecek, zehrin akacak. Kabuğun kırılacak. Ehramından çıkacaksın. Gözlerini tekrar açacaksın, nefes alacaksın. İşte o zaman müstesna olacaksın. Hepsi bu.
» Namütenahi » 11/9/2017 2:30:00 AM | 1078 görüntüleme |
poççik (12/2/2017 1:19:00 AM)
gideceksin, az daha gideceksin. Sonra duracaksın, şeeyle bi bakıp "ben çoh gitmişim" diyeceksin. Az geri gelip nefes alacaksın. O ara bi şeyler olacak ama çok da şey değil yani.
Azcık kafan karışacak, neler olacak diye ama sıkıntı olmayacak.
Zaten daha önce olmuştu yani. Yani olmamıştı, sıkıntı.

Yukarı bakacaksın, bakacaksın, BAKACAKSIN!!!

Sonra sağa bakacaksın, deliler gibi, çılgınlar gibi sağa bakacaksın. Sola bakacaksın ama deliler gibi değil. Sonra sağa sola bakmayıp işine bakacaksın.

Hepsi bu yani, bişi yoh yani, korkma
YILDIZZ ARAMA