* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
7,5 Puan, 2 Yorum

okumalıkdır


Bir kaç konuyla ilgili sorularım süphelerim var o yüzden uzatmadan başlayayım.

Birincisi sizce de reklamların boku çıkmadı mı? Gerçekten yani yoksa ben de mi bi sorun var. Yoldaki en yakın arkadaşınız olan arabanızdan ve onu koruyan yağdan, lüksün paçalardan aktığı rezidans dairelerinden, her cool ve bir o kadar da güzel/yakışıklı gencin giymesi gereken kottan, dünyanın en hümanist ve düşünceli şirketleri olan pıtırcık sevimli bankalardan, kendine yakışanı tak gerisini boşver diyen altıncılardan, arzuların şelale olduğu şehvetin kapıyı peceyi dövdüğü dondurmalardan, oğlundan kızından değerli mi diyen sigortacılardan ve en çok da çocukları hedef aldıkları o acayip reklamlardan siz de bıkmadınız mı? Size de sadece reklam yapmadıkları, bazen çaktırmadan nasıl davranmanız gerektiğini pembe balon harflerle ve gerçek olamayacak kadar güzel bir duyarlılıkla bilinçaltımıza sokuşturuyorlarmış gibi geliyor mu? Değer yargılarımızla iyi/kötü algılarımızla antenlerimizle oynuyorlamış gibi geliyor bana. Ayda bir açtığım televizyona tamamen güle güle diyeceğim galiba.

İkincisi neden bizim memlekette hırsızlığa neredeyse hiç ceza verilmiyor. Bir aydın beni de aydınlatabilirse çok sevineceğim. Tabi aç olduğunuz için mazallah ekmek kek börek baklava çalarsanız ya da bir bankayı soyarsanız ebenize takla attırıyorlar. Fakat hergün plastik koklayıp konunun komşunun kapısını zorlayıp zar zor biriktirdiği üç kuruşu çalanlar, bu işin vergi levhalıları, oda kayıtlıları maksimum bir iki ay yatıp çıkıyorlarmış gibi geldi bana. O da tabi bi on tane falan sabıka kaydı varsa. Hatta korsan filmciler bile daha fazla ceza alıyor. Sanki "Paranızı, altınızı evde tutmayın çalarlar. Getirin bankaya verin" gibi bişey var. Ekmek çalanlar daha mı hırsız yoksa bankalar daha mı mağdur ya da en paranoyak ben miyim?

Üçüncüsü de bu amerikalıların suriyede ne aradığını mantıklı sebeplere dayandırabilen var mı? Petrolü de yok suriyenin. Pyd ye devlet kurdurup napacak kürtleri çok mu seviyor bi de işid, el kaide, taliban vardı noldu onlara? Bu herifler afganistanı 11 eylülü yaptılar diye darmadağın ettti ama ırakı niye işgal ettik ki? Suudiler israilin platonik aşığıydı da ilanı aşk mı etti? Batı medyası yeni nazilerini bulmuş gibi Türkiye'ye niye sarılıyor? Bizim tvlerdeki "ortadoğu uzmanlarımız" israilin büyük israil ya da vaadedilmiş topraklar ideolojisini, siyonizmi yeni mi öğrendiler ya da öğrenebildiler mi? Balkanizasyon dedikleri de ne ola ki? Trump bu kadar güzel pasta yapmayı obamadan mı öğrendi? Sorularım bu kadar.

Son olarak bi tane mağaza olsa içine girip çılgınca alışveriş yapılabilse ama kasada tüm aldıklarını bırakman gerekse. Para verip sahip olamasan. Hiç bir şeyi satmasa. Sadece çılgınlar gibi reyon gezip sepeti doldurup kasada topladıkalrını bıraksan insanların tüketme çılgınlıklarını dizginleyebilir mi, nefislerini körleyebilir mi acaba?

Buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim. Okumalık bu kadar biraz da izlemelik, dinlemelik

https://www.youtube.com/watch?v=RwZ7anjLFyk

https://www.youtube.com/watch?v=jjQq6Fi3-TE

https://www.youtube.com/watch?v=IrqXq1ea9-w

https://www.youtube.com/watch?v=QQ_3S-IQm38
» fdogan1371 » 04.03.2018 01:00:00 | 1008 görüntüleme |
mustafa değil (10.07.2018 23:16:00)
baba seni hala buralarda görmek ne hoş, saygılar.
tuccar (28.10.2018 03:28:00)
dir sahibinin nicki malesef talihsiz anilari animsatti.

bkz. fethi murat dogan

YILDIZZ ARAMA