* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
6.25 Puan, 3 Yorum

bir anımı sizlerle paylaşayım


ya 1999 ya 2000 tam hatırlayamıyorum yılı. hakkinen ile schumacher'in çılgın şekilde rekabet ettiği yıllar. ziyadesiyle tam bir veletim. 11-12 yaşlarındayım. nezih bir haftasonu.

sabah baba tarafından mükellef bir kahvaltı sofrasına uyandırıldım. güzelce kahvaltımızı yaptık, sohbet ettik. çıktım gazeteleri, babamın haftasonu nevalesini aldım eve geldim. fena şekilde f1 çılgınlığı var evde. ben koyu bir hakkinen sempatizanıyım, bakın sempatizanıyım ben. sempati duyuyorum sadece. yoksa finlandiya ile ilgili o yıllarda bildiğim tek şey sarı renk. babamsa adeta bir schumacher manyağı. utanmasa eve posterlerini asıcak. neyse, bilgisayardan f1 oyunu var. ekran 2'ye bölünüyor altlı üstlü yarış yapılıyor. bir taraf "wasd" tuşları ile bir taraf yön tuşları ile mücadele veriyor. malum masaüstü bilgisayar, babam doğal olarak sandalyede oturuyor ben yere sıçma pozisyonunda, zor şartlarda mücadele ediyorum. yarışıyoruz. sürekli bir taciz, gerek oyun içinde gerekse gerçek pozisyonlarımızda. farkı açtığımda tuşlarıma basmak mı dersin, zaten hassas olan duruşumu bir itekleme ile tarumar etmek mi dersin, envai çeşit pislik mevcut babamda.

ertesi gün 2 katı harçlığına falan mücadele ediyoruz. hiç de vicdanız sızlamıyor, kazandığında ertesi gün okula annemin babamın çaktırmadan haberdar olduğu şekilde verdiği bir simit parasına gittiğim çok oldu. tabi, kız arkadaşımı, evet sevgilim de vardı ahah, önce sinemaya ardından yeni açılan hamburgerciye götürecek kadar para kazandığımda... neyse, bu mücadeleler sert geçiyor dediğim gibi.

nevaleyi aldım demiştim, babam güzelce demleniyor, bi yandan oyun oynuyoruz bir yandan yeni yeni başlayan f1'i takip ediyoruz. yarışın sonlarına yaklaşıldığı vakitlerde, schumacher ve hakkinen önlerden kopmuş kendi kafalarına göre takılıyorlar. hakkinen önde gidiyor. schumacher takipte.

bi ara babama baktım put gibi durmuş izliyor sadece. "hakkinen alır yeaa" falan diyorum. sert sert bakışlar atıyor. biraz da uzak duruyorum tabi. son tur mu son 2 tur mu ne, schumacher bi atak yaptı, hakkinen'in tabiri caizse eline verdi. babamda hala ses seda yok zira schumacher geçti ama hakkinen'de altta kalmıyor, arkadan zorluyor. damalı bayrağa kadar birbirlerini sikecekleri belli.

schumacher ile hakkinen damalı bayrağa öyle bi geliyorlar ki son düzlükte, yavuzhan'dan aşikarım bu mücadelelere schumacher'in alacağı belli. "aha dedim gitti haftalık. ne bok yicem ben?" diye kara kara düşünürken sen schumacher damalı bayrağı geç...

babam üzerime öyle bir atladı ki, nereden geldiğimi şaşırdım. uzandığım yerde üstüme çıktı, kafamı sallıyor.

- amına koduğumun çocuğuuuuu, nooldu? sikmedik mi belanızı. ha? sikmedik mi? boklu götüne bakmadan, "hekinen hekinen" diye evde geziyorsun, al siktik işte anasını. otur evde 1 hafta amcık ağızlı seni. hakkinenmiş. sikerim hakkinen'in anasını avradını.

gözlerim doldu ağlamaklı oldum. böyle bir tepki beklemiyordum. annem içerden koptu geldi ne oluyor diye, babamı zor aldı üstümden. manyak mısın? falan diyor babama. "manyağım amına koyim. söyle şu çocuğa hakkinen'in adı söylenmicek bi daha bu evde. yarın da gidip ferrari alıcam amıına koyim, satıyorum evi barkı. sokakta yatarız."

annem de canım, "tamam hayatım, sikersin, en büyük schumacher" falan diye sakinleştiriyor babamı. ben tabi olayın şokunu hala atamadım üstümden. babamın bıraktığı gibi duruyorum belden üstüm yere 30 derece açıyla. annem bi göz işareti yaptım, kendime geldim.

aradan 10 dakka geçti, gelmiş bana gel formula oynayalım diyor. "yok" dedim, "istemiyorum." "küstün mü lan?" falan diyor pişkin pişkin. zorla oynattıracak. "tamam" dedim, kıramıyorum da, çok tatlı herif. ahah. hakkinen'i de alamıyorum korkuya, daha 15 dakka önce yaşadığım şeyin hala farkındayım. gittim david coulthard'ı aldım. tabi, sandalyede de ben oturuyorum, oynamak için şart koşmuştum. coulthard'la bi güzel verdim babamın eline.

"noldu lan?" dedim. "lan mı?" dedi. korktum. "valla siktin attın beni, helal olsun. haftalığını geri kazandın. gel bi de öpeyim." dedi. "öp" dedim.
» mustafa .. » 8/27/2018 3:03:00 AM | 1378 görüntüleme |
poççik (8/27/2018 12:48:00 PM)
Güzel anıymış. Amcaya selam. Sana puanım 9 qanqa
joe.p (9/1/2018 11:59:00 AM)
bunu daha önce okumuştum sanki.
KualaLumpurB (9/14/2018 6:03:00 PM)
şumaher'e beton yetmez beton
YILDIZZ ARAMA