* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
10 Puan, 4 Yorum

Kore Shincheonji Tarikatı ( Cemaati ) Dikkat !!!Shincheonji tarikatı 1980 yılında Lee Man Hee tarafından kurulan devasa bir Hristiyan tarikatıdır.
Takipçileri 200 bin civarı olmakla beraber özellikle Asya ülkeleri, Amerika, Kanada, Avrupa ve hatta Türkiyede bile aktiftirler.
Hareketin tek kabul ettiği kitap İncildir. (Kuran değildir!!!!!!)
Müslümanlıkla ortak tarafları ise diğer hristiyanlar gibi Hz İsa’yı Tanrı değil peygamber olarak kabul etmeleri ve tek Tanrı inancına sahip olmalarıdır fakat bu durum tarikatın Kuranı hakiki ve kutsal bir kitap kabul ettiği anlamına gelmez sadece incili kutsal kitap olarak kabul ederler.
Tarikat misyonerlik faaliyetlerine Türkiye’de son hız sürdürmektedir her ne kadar misyonerlerden nefret ettiklerini iddia etseler bile.
Özellikle İstanbul’da faaliyet göstermekle beraber Türklere ulaşmak amacıyla açtıkları ^^Kore Kültür merkezleri^^nden faaliyetlerini gerçekleştirirler.
Yeni insanlara ulaşma yöntemlerinin esasını arkadaş çevresi metodu oluşturur.
Genellikle ilk tanışılan kişilere insanların psikolojik yapısını incelediklerini ifade ederek yaklaşırlar ve birtakım kişilik testleri yaparlar bu testlerin amacı yeni kişinin tarikata uygun bir karakterinin olup olmadığının öğrenilmek istenilmesidir.
Tanışıldıktan sonra yeni kişiyle kuvvetli bir bağ oluşturabilmek için mesaj trafiği oluşturulur ve yeni kişinin Merkezlerine haftada en az 3 kez gelmesi hedeflenir. Bu mesajlaşma vazifelendirdikleri tarikat üyeleriyle sağlanır genellikle her bir yeni adayla en az 3 tarikat üyesi ilgilenir hal hatır sorulur, sohbet edilir, yemekler ısmarlanır ve bu şekilde kişi tarikata duygusal ve fiziksel olarak çekilmeye çalışılır.
Haftada 3 defa olan dersleri Koreli tarikat üyeleri verebileceği gibi tarikata inanmış Türkler de verebilir.
Yeni üyelere her zaman öğretilerini check edebileceklerini ifade ederler bu sayede kendilerinin açık görüşlü olduğu izlenimini yaratırlar. Derslerde dünyada tek bir dinin olduğunun ve onunda Tanrı’nın dini olduğu vurgusu yapılır hatta yeni adaylarla yapılan derslerde hem Kuran’a hem de incile inandıklarını dillendirirler ve Kuran’dan Hz İsa yı destekleyici bir takım ayet okurlar böylece hedeflerinde olan müslüman kitleye ulaşmaya çalışırlar ve halihazırda müslüman olan kişilerin gönlü hoş tutulmuş olur.
Eğer yeni üye haftada en az 3 defa olan derslere devamlı katılım sağlar ve tarikatın öğretilerini kabul etmeye başlarsa aşama aşama ders sınav metoduyla tarikatın esasları anlatılıp kişi tarikata bağlı hale getirilir.
Eğer kişi tarikatı tamamen kabullenirse Kore’ye götürülüp Tarikatın kurucusu olan Lee Man Hee^yi görme şansı verilir.
» asim » 18.02.2019 23:48:00 | 1662 görüntüleme |
poççik (19.02.2019 12:16:00)
Ben de anime adı filan sandım, shinjeki no kiyojin filan asfdg ::::)
Kanka bırak adamlar hizmet ediyor. Bunların altı hizmet, üstü hezimet ASDDFD :::))

Ulan hakket animecileri, anime fanlarını çağırıyor sandım...
isviçreli bilim adamı (23.02.2019 00:36:00)
Herhangi bir kötü yönlerini gördünüz mü?
Benim bildiğim kendi inançlarını başkalarına da iletmek istiyorlar ama sonradan baskı, kaçırma vs var mı bilmiyorum.
birkullanıcı (08.07.2019 17:38:00)
https://shincheonjiturkey.blogspot.com/ bu blogda tarikatla ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz
birkullanıcı (15.08.2019 01:37:00)
https://shincheonjitarikati.blogspot.com/2019/08/shincheonji-nedir.html
YILDIZZ ARAMA