* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
0 Puan, 4 Yorum

8 yıllık ilişkim bitti. Ne yapmalıyım?


Merhaba arkadaşlar.

Okuldan mezun olalı neredeyse bir sene oldu. Askere gittim. Bu 1 yıllık süreçte pek görüşemedik. Açıkçası 1 kere görüştük. Sadece Ekim ayında bir kere tatile Bodrum'a gittik. Onun dışında görüşmedik. Bu sürede o 2019 yazında Amerika'ya dil eğitimine gitti. Oraya gittiğinde zaten uzaklaştığımızı hissetmiştim. Ama bu benim için bir sorun değildi. Eylül'de Amerika'dan geldi. 1 ay sonra Bodrum'a gittik. Ben bir soğukluk olduğunu düşünüyordum aramızda. Ama Bodrum'da gülüp eğlendik, yüzdük ve güneşlendik. Çok eğlendik kısacası ve aslında öyle bir şey olmadığını sandım. Yanılmışım. Bu gazla bir ay gittik. Sonra yine her şey aynı montonluk. 8 yıllık ilişkinin getirdiği monotonluk vardı. Bunu kabul ediyorum zaten. Askerden döndüm. 10 gün sonra ayrılmak istediğini söyledi. Nedenini sordum. Artık beni özlemediğini, sevdiğini fakat aşık olmadığını söyledi. Her yardıma ihtiyacım olduğunda yanımda olacağını ama artık daha fazlasının olmayacağını söyledi. Ben aklımda soru işareti kalmasın diye başka biri olup olmadığını sordum. Hayır dedi. Üstelemedim. Bunu böyle pat diye söylemenin ne kadar saçma olduğunu söyledim. İlişkimiz sırasında bu soğukluk zamanlarında bir sorun olup olmadığını defalarca sordum. "Hayır, İyiyiz" dedi. Sonra da "Keşke bunları zamanında konuşsaydık." dedi. Sonrasında saygı gösterip "Tamam" dedim. Ayrıldık. Ayrıldığımızın ertesi haftası dizinden ameliyat olacaktı. İnsan ister istemez merak ediyor. Bir arayayım sorayım dedim. Konu yine aramızda ilişkilere döndü. Ameliyattan önceki gün bir daha aradım. Müsait olmadığını söyledi. Biraz konuştuk. En sonunda kızdı. Müsait olmadığımı söylüyorum sana dedi ve kapattı. Ameliyattan sonra geçmiş olsun diye aradım. Açmadı. Mesaj attım ama dönmedi. Artık hiçbir şekilde bana cevap vermiyor. Bende " İstediğin buysa seni daha rahatsız etmeyeceğim dedim. " Ondan beridir iletişimde değiliz. Ama akışına bırakmaktan başka bir şey gelmiyor elden. Üstüne gidince geri tepti. Kafam karışık. Bir ay oldu. Acısı hafiflemedi bile. Ne yapmalıyım? Birkaç ay sonra yeniden iletişime geçmeye mi çalışsam yüz yüze. Belki özlemiştir. Yoksa artık hiçbir şey yapmayıp çok ümidim olmasa da onun adım atmasını beklesem mi?
» nataraj .. » 05.02.2020 13:19:00 | 1739 görüntüleme |
avtomat1 (05.02.2020 21:04:00)
arkadaşım, 8 yıllık süre içerisinde sen tek bir kadına yatırım yapmışsın ama o kadın seni "arkadaş" gibi görmüş. biraz erkek ol ve o kadını hayatından çıkar. erkeklik nedir maskülenlik nedir biraz aç araştır internetten.
triger (28.02.2020 00:26:00)
ah kadınlar kadınlar. ne fena yaratıklar. ayrıca yukarıdaki arkadaş erkek ol demiş o seni arkadaş olarak görmüş demiş. ulan 8 yıllık ilişki diyor ne arkadaşı. 8 yıl bir insan arkadaş olarak görülür mü. insan istediği zaman ulaşabileceğini bildiği şeyleri çok fazla özlemez özlese bile ulaşamayacağı zamanki kadar acı vermez özlemesi. ben de 2 aylık ilişkim bittiğinde çok üzülmüştüm. ama kadınlar istemeyince olmuyor kardeşim. ya kadına köpek gibi davranacaksın kendine bağlayacaksın. ya da daha aklı başında erkeğine mal muamelesi yapmayan bir kadın bulacaksın. 8 yıllık ilişki diye çok da kendini şey yapma. bakmışsın daha akıllı biriyle tanışır 3 ay sonra evlenirsin. hayatına yön vermeye bak.
dede korkut (25.05.2020 22:42:00)
Anan değil baban değil
joe.p (27.07.2020 22:15:00)
bana sorarsan çok kurcalama sebebi de basit, daha çok üzüleceksin. biliyorum kolay değil benim de yakın zamanda uzun ilişkim bitti. hiç üzülmedim bu defa iyiyim sandım ama bu sefer de hastalık vurdu. insan üzüntüsünü yaşamayınca da böyle oluyormuş, gördüm öğrendim.

kötü hissedeceksin bu çok normal, çözüm bulmaya çalışacaksın çare arayacaksın ama yok maalesef. dile kola sekiz sene... kıyaslamak olmaz böyle işlerde ama ben bittikten sonra üç senemi nasıl geçirdiğimi düşünmeye başladım yaşadıklarımı sorguladım. sen de üçüncü senenizde ayrılmayı kabul etmiş olsaydın emin ol daha iyi bir hayatın olacaktı.

YILDIZZ ARAMA