* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ DÖK İÇİNİ RAHATLA (DİR)
0 Puan, 1 Yorum

Aman gençler dikkat Corona vurmasın


dikkatli olun gençler tedbirlerimizi alalım.
» triger » 25.03.2020 21:31:00 | 904 görüntüleme |
poççik (31.03.2020 08:34:00)
Sıkıntılı bir durum gerçekten. Şu zamana kadar evde kalalım, sonra geçer diye bir durum yok.
Ancak aşısı bulunacak da herkes aşılanacak; ya da bulaşan kişiler iyileşecek, zamanla azalacak, daha sonra virüs insanlara bulaşmayacak ya da fazla zarar veremeyecek mutasyona uğrayacak da öyle bitecek. Bu da ayları bulabilir deniyor.

Bizim milletimiz temiz, gavurlar ellerini yıkamıyor, taharet almıyor, bizse yemekten önce ellerimizi yıkıyoruz demiştim ecnebi birine, ertesi gün ilk vaka açıklandı.

Çin'de, Güney Kore'de, Japonya'da durumlar iyi sayılır şu an. Adamlar tecrübeli. Şimdi Çin'de hayat normale dönüyor diyorlar ama bakıyorsun adamlar hala dışarda toplu taşıma araçlarında, sıra kuyruklarında aralarına mesafe koyuyor. Biz daha işin başında halen umursamıyoruz.

Sağlık bakanı hergün şu kadar test yapıldı, şu kadar vaka var filan diyor, başka bir şey yok. Ula koskoca bakansın, azıcık daha detay versene, illere ya da bölgelere göre rakam ver, yaşları açıkla, nerelere temas etmiş olabilir bi şeyler söyle.

Petrol arzı çok fazla olunca adamlar bazı bölgelerde neredeyse üstüne para veriyor oldu. Bizde de mazota değil, benzine indirim yapılıyor. Ula mazota indirim yapıp benzinin fiyatıyla karşılasana. Çiftçi, nakliyeci, otobüsçü, gemici benzin mi yakıyor?

Deniz otobüslerini durdurdular, millet otobüslere dolacak.

Kapalıçarşı'da dükkanlar soyuldu, belediye iki tane bekçi koysaydı ya, internetten evde yapılabilecek egzersiz gönderileri paylaşacağına.

Pamuk eller cebe kampanyalarına bir yenisi daha eklendi. Adamlar "ben 5 mayışımı veriyorum!" "Ben de veriyorum!" "Ben 7 mayış veriyorum amohayonyum!!!" diye mezatı kızıştırıyorlar. Belediyelere bir bişey uygulamaları getirip dolaylı yoldan maddi destek veriliyor. Belediyeler de binaları dezenfekte ettiriyor birilerine.

Böyle sapıklar, sapmışlar coronayla temizlense diyorsun da kurunun yanında yaş da yanıyor. Gerçi bütün afetlerde, felaketlerde böyledir, masum ölen şehit olur, mal kaybetmişse sadaka olur ama insan gene de oh iyi oldu diyemiyor.

Hee bi de Anadolu üni rektörü açıkladı, açıköğretim sınavları internet ortamında olacak, kişiye özel sorular sorulacak. Negzel amuhanyum, kendi anası da giriyor sınava, geçirirler artık. Birkaç gün önce umreden gelenlere laf saydırıp sonra sözünü geri aldı. Gerçi o umreden gelip öğrenci yurdunu beğenmeyip kaçan dangalaklara ben de sövdüm.

Allah sonumuzu heyir ede.
YILDIZZ ARAMA