* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ HABERLER
0 yorum

CAD/CAM/CAE Ögrenmenin Önemi

Günümüz teknolojisinde, hizli üretim, düsük maliyet, rekabet, estetik ve kalite gibi degerler ile üretim yapilmasi gerektiginden, solidworks, catia veya siemens NX gibi yazilimlar olmadan kimse tasarim yapmiyor. Tasarimlar bittikten sonra ise Ansys yaziliminda tasarimlar, gerekli olan statik, dinamik yüklere dayanikli olup olmadigi, Fluent yaziliminda da isi veya akis özelliklerine uygun olup olmadiginin analizleri yapilmaktadir. Bu sayede gerekli olan optimum tasarim yakalanmaktadir. 

Artik günümüzde, mühendislik fakültelerinin çoklugu, teknik ögretmenlere mühendislik imkani verilmesi ve kontejyanlarin artirilmasiyla beraber, mezun olan ögrenciler ihtiyaç fazlasi hale geldi. Ve ise girmelerdede yogun bir rekabet olusmaya basladi. Bu durumda sirketlerin insan kaynaklari, ögrencilerin mezun oldugu okuluna, diploma notuna, yabanci dil bilgisine sonrasinda ise mühendis ise hangi programlari bildigine ve ne düzeyde bildigine çok önem vermektedir.

Örnegin ford firmasi ile mülakatta catia ve ansys, mercedes ve arçelik firmasinda siemens nx, catia, ansys, fluent, yada orta düzey sirketlerde solidworks ve ansys bilgi düzeyi ise alimlarda kisiyi  bir adim öne geçirir.

Her yil binlerce mühendis mezun olmasina karsin ben kimsenin issiz kalacagini düsünmüyorum. Ama pazarlamada, satin alma da yada siradan bir firmada siradan bir mühendis olarak çalismayla, ford, mercedes, arçelik yada ciddi bir sirkette ar-ge de, tasarimci yada analiz sorumlusu olarak çalisma arasinda çok fark var. Hem mesliki tatmin, hem parasal tatmin, hem sürekli kendini gelistirme hemde çikan bir ürünü ben yaptim demek kadar güzel bir sey olamaz. 

Dolayisiyla artik bu CAD/CAM/CAE programlarinin en az bir tanesinin bile bilinmesi her yönden kisiye katki saglayacaktir. Bir mühendisin minimum solidworks catia yada siemens nx gibi en az bir tasarim programi, ansys fluent gibi de en az bir analiz programi ögrenmesi artik zorunlu hale geldi. Ve bunlarin üzerine üçüncü yada dördüncü programi bilmek ise çok avantajlidir.

Ögrenci iken belki kurs ücretlerini karsilamak biraz zor olabilir, yanliz mezun olduktan sonra kursa vereceginiz ücreti kat kat amorti edeceginizi ve sizi is görüsmelerinde öne çikartip üst düzey sirketlere kabul edilme olasiligini arttiracagini  unutmayin. 

Biz Üçüncü Binyil Olarak, uzman oldugumuz sadece mekanik yazilimlarda, ögrencilerin mezun olduktan sonra neler ile karsilasacagini bildigimiz için, daha egitim asalamasinda araba motoru, uçak motoru, uçak tasarimi, analizi similasyonlari gibi agir uygulamalar yaptirarak sektöre hazir hale getiriyoruz. Diger egitim kurumlari gibi mimarlik, insaat, bilgisayar, web gibi bir sürü alana yönelik kurslar vermek yerine sadece makina uçak gemi gibi mekanik bölümlerde okuyan ögrencilere yönelik yazilimlarda uzmaniz ve içeriklerimizi her yil güncelleyerek egitimlerimizi vermekteyiz. Hocalarimiz doktora, yüksek lisans seviyelerinde olup, hem programlarla alakali hemde sektörel bazda birçok proje deneyimlerine sahip sektördeki en uzman kisilerdir.

8 yildir YTÜ ve ITÜ ögrencilerinin vazgeçilmez tercihi olmamizin da en büyük sebepleri bunlardir. Ayrica is hayatindaki sirketlerin tanidigi en önemli kurum Üçüncü Binyil dir. Dolayisiyla sertifikalarimizin geçerliligi ve bilinirligi çok yüksektir. Bazi programlarda ise uluslararasi geçerliligi olan da sertifikalar vermekteyiz. 

Ögrenilmesi artik zorunlu hale gelmis bu yazilimlarin egitimlerine sizide bekler, piyasanin aradigi eleman olarak yetismenize katki saglamak isteriz.
ÜÇÜNCÜ BINYIL EGITIM DANISMANLIK ve PROJE
Adres: Lati Lokum Sk. Esen Apt. No:4 D:2 Mecidiyeköy Istanbul

Tel: 0212 275 02 32 - 0212 347 11 44
Mail: [email protected]
Kolay Tarif: Bank Asya'nin Karsisi, Asli Börek Yani
Web: http://www.ucuncubinyil.com
» YILDIZZ... | » 2/8/2016 7:02:00 PM | » 1988 görüntüleme | GERİ 

BU HABER HAKKINDA HENÜZ BİR YORUM YAPILMAMIŞ!

YORUM EKLE
YILDIZZ ARAMA