* YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ - GAYRİRESMİ ÖĞRENCİ ORTAMI
Soru-Cevap DİR HABER SERİİLAN
YILDIZZ HABERLER
3 yorum

Bitirme Çalışması Alabilme Şartlarında Değişiklik

neresinden başlasam bilemedim, özetle ,muazzam kararlar almaya devam eden okulumuz senatosunun son bombasından bahsetmek istiyorum. konunun tek mağduru olmayacağımı düşünüyorum. bitirme çalışması alabilmek için agno 1.8 şartı yerini agno 2.00 'a bırakıyor. dersi kalmamış biri olarak ortalamam 1.87 diye, ben gelecek dönem bitirme çalışmasını alamayacağım. zar zor geçtiğim dersleri tekrar alıp yükseltmek zorunda kalacağım ki sonra bitirme alabileyim...


benim gibi sorun yaşayabilecek birçok insan vardır diye düşünüyorum. (tabi bu arada ben rektörümüzle, öğrenci işleri daire başkanlığıyla görüşmeler yaptım, daire başkanı abimiz; aa evet mağdursun ama tek kişi için bir şey yapamayız. senin gibi gelen 4 kişi daha oldu yetmez, ha sakın ola dava açayım deme vb. yokuşlarla beni başından savdı. bu gibi durumlarda farklı üniversitelerde, örneğin itü; kimseyi mağdur etmeyip kararı alınan dönem sonrası okula giren öğrenciler için uygulamaya başlıyorlar.
yapılacak şey çok basit, koordine bir şekilde her platformdan sesimizi duyurmak ve [email protected] adresine konuyla ilgili bir mail atmak. gerek sosyal medya sayfalarında gerek okul ile ilgili her platformda ben ve benim gibi bu sorunu yaşayacak insanlara ulaşmak tek amacım. kazanılmış hak elden alınıyor ve bu dünyanın en normal durumu gibi lanse ediliyor. belki birileri okur görür destek olur diye konuyu buraya iliştireyim istedim.

» mayd0nez | » 6/7/2018 9:58:00 AM | » 2011 görüntüleme | GERİ 

doğru53 (9/13/2018 4:45:00 PM)
Arkadaşım hangi üniversitede hangi fakülteye eşeği bağlasan 4 senede mezun olur. 1.87 ile bölümden nasıl mezun olunuyor ben bunu anlamadım bi kere 2 ortalama sınırı yokmudur? Ayrıca çalışmayana ekmek yok bu dünyada derslerini alıcaksın öğrenip yetenekli teknik açıdan donanımlı bir şekilde mezun olman gerekir. Böyle mağdur bulma gibi yollara girsende ilerde zaten verilen işi yapamaz ve başarısız olursun senin gibi bir çok insan olduğunuda düşünmüyorum açıkcası
GameMasTer (12/13/2018 10:11:00 PM)
Burada kazanılan hakların elinden alınması durumu var. Eşek diye senin gibi vizyonsuz, görgüsüz, sürüye uyan örümcek kafalılara denir diyeceğim ama eşeklere hakaret. Senden olsa olsa kül tablası filan olur.
doğru53 (2/20/2019 1:41:00 AM)
Bir kere senin gibi sosyal medyada her şeye inanan insan ilk önce son 10 yıl senato kararlarına baksın ve kazanılmış hak neymiş filan bir görsün. Bazı kesimler sizin gibi güzel arkadaşlara yok hak yok savun şu bu diye uyutup işi pişiriyolar. Boş yapcağına vizyon kelimesinin anlamını öğren sonra işine bak da ülkeye az hayrın dokunsun. Milletin dolduruşuna gelme abisi. Sigarayı da bırakmanı tavsiye ederim. Bazı hücrelerinin ölümü başlamış.
YORUM EKLE
YILDIZZ ARAMA