YTÜ Ring Sefer Saatleri ve Güzergahlar

Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü kampüsiçi, Cevizlibağ-Davutpaşa Kampüsü ve kampüslerarası Davutpaşa-Beşiktaş özel ring servislerine sahiptir. YTÜ Ring saatleri, ring güzergahları

RİNG GÜZERGAHI RİNG ÜCRETİ
Kampüsiçi ÜCRETSİZ
Cevizlibağ-Davutpaşa 3.5 TL
Davutpaşa-Beşiktaş 5 TL

KAMPÜS İÇİ RİNG ARAÇLARIMIZ 

EĞİTİM DÖNEMİ HAFTA İÇİ HERGÜN

07:30 / 10:00

5 dakika ara ile A kapısından başlayıp kampüs içi turunu A kapısında bitirir. Güzergah olarak; A Kapısı, YDYO, Yemekhane, B kapısı, İİBF ve Kongre Merkezi arkasından geçen yol güzergahından inerek Tekrar A kapısına gitmektedir. Bu saatler arasında (07:30 / 10:00) araçlarımızın güzergahı bu şekilde olup kampüs içerisinden A kapısına gidecek öğrencilerimizin belirtilen istikamet üzerinde ki durakta beklemeleri gerekmektedir.

10:00 / 13:00

10 – 15 dakika ara ile A Kapısından başlayıp kampüs içi turunu otobüs duraklarında bitirir. Kampüs içerisinden A kapısına gidecek olan öğrencilerimizin bu saatlerde cevizlibağ aracını kullanmaları gerekmektedir.

13:00 / 21:00

10-15-30 dakika ara ile otobüs duraklarından hareket ederek kampüs içi turunu tamamlayıp tekrar hareket noktası olan kampüs içi durak alanına gider. 13:00’dan sonra ki güzergah; kampüs içi duraklarından hareket ederek, İİBF, Yemekhane, İnşaat Fakültesi, Kütüphane ve A kapısıdır. A kapısından tekrar hareket ederek, YDYO, İnşaat fakültesi, Yemekhane, İİBF ve kampüs içi otobüs duraklarında turunu tamamlar.


CEVİZLİBAĞ RİNG ARAÇLARIMIZ 

EĞİTİM DÖNEMİ HAFTA İÇİ HERGÜN

07:30 / 10:00

5 dakika ara ile cevizlibağdan başlayıp turunu cevizlibağda bitirir. Güzergah olarak; Cevizlibağ, A Kapısı, YDYO, Yemekhane, B kapısı, İİBF ve Kongre Merkezi arkasından geçen yol güzergahından inerek Tekrar A kapısın çıkar ve cevizlibağ’a gitmektedir. Bu saatler arasında (07:30 / 10:00) araçlarımızın güzergahı bu şekilde olup Kampüs içerisinden cevizlibağa gidecek öğrencilerimizin belirtilen istikamet üzerinde ki durakta beklemeleri gerekmektedir.

10: 00 / 21:00

10-15-30 dakika ara ile otobüs duraklarından hareket ederek cevizlibağ’a gider ve tekrar hareket noktası olan kampüs içi durak alanına gider. 10:00’dan sonra ki güzergah; Kampüs içi duraklarından hareket ederek, İİBF, Yemekhane, İnşaat Fakültesi, Kütüphane ve A kapısından çıkar ve cevizlibağ durağına giderek tekrar kampüse dönüş yapar, YDYO, İnşaat fakültesi, Yemekhane, İİBF ve Kampüs içi otobüs duraklarında turunu tamamlar.

(Özellikle saat 13:00’dan sonra kampüs içi güzergahı kullanacak olan öğrencilerimizin kampüs içi araçlarını beklemeleri gerekmektedir. Araçlarımız doluluk oranına geldiğinden cevizlibağ aracını kullanacak bir sonraki durakta bekleyen öğrencilerimiz araçlardan faydalanamamakta ve 15-30 dk. beklemek zorunda kalmaktadırlar. Dolayısı ile cevizlibağ aracı A kapısında boşalıyor ancak duraklarda bekleyen cevizlibağ yolcuları ise bir sonra ki aracı beklemek zorunda kalıyor. Saat 18:00’a kadar cevizlibağ ve kampüs içi araçlarımız aynı dakika aralıkları ile hareket etmektedir. Anlayışınız için teşekkür ederiz.)


CEVİZLİBAĞ RİNG ARAÇLARIMIZ 

HAFTA SONLARI VE AKADEMİK TATİL DÖNEMLERİNDE

09:00 / 20:00

30 dakika ara ile otobüs duraklarından hareket ederek Cevizlibağ’a gider ve tekrar hareket noktası olan kampüs içi durak alanına gider. Kampüs içi güzergah kullanacak öğrencilerimiz hafta sonu ve akademik tatil dönemlerinde bu aracı kullanmaları gerekmektedir.


BEŞİKTAŞ KAMPÜSÜ RİNG ARAÇLARIMIZ 

EĞİTİM DÖNEMİ HAFTA İÇİ HERGÜN

Eğitim döneminde ve hafta içi günlerde sabah 07:30’da Davutpaşa Kampüsünden, 08:00’da Beşiktaş kampüsünden hareket ederek her saat başı (sadece öğlen 12:15’te) karşılıklı olarak her iki yöne ekspres turunu tamamlar. Davutpaşa Kampüsünde Otobüs duraklarından hareket ederek direk olarak Beşiktaş kampüsüne kampüs içi tur atmadan devam eder. Beşiktaş kampüsünde Barbaros Bulvarı yolu üzerinde üst geçit altında bulunan İETT duraklarından hareket etmektedir.

Not: Cevizlibağ ve Beşiktaş kampüsü ring araçları belirtilen saatlerde kesintisiz olarak turlarını yapmaktadırlar. Kampüs dışında bulunan güzergah üzerinde zaman zaman aşırı trafik yoğunluğundan, karayolları yol çalışmasından kaynaklı kazı çalışmaları ve buna bağlı güzergah değişikliğinden dolayı araçlarımızın saatlerinde gecikmeler yaşanabilmektedir.

ÖNEMLİ HATIRLATMA!

– Ring araçlarını kullanabilmeniz için mevcut öğrenci kampüs kartlarınızın güncellenmesi gerekmektedir. Kartınızın güncellenmesi ile bakiye yükleme adımları ve detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı

Choose A Format
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Image
Photo or GIF